Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władimir Putin Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Władimir Putin

Zdobyli złoto po 26 latach. Władimir Putin chce spotkać się z hokeistami

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Władimir Putin zapowiedział spotkanie z zespołem hokeistów, którzy w Pjongczangu zdobyli złoty medal. Dla Rosjan igrzyska olimpijskie były bardzo nieudane.

W Pjongczangu Rosjanie, którzy występowali pod flagą olimpijską, zdobyli zaledwie 17 medali, co dało im 13. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Tylko dwa "krążki" były złote - jeden z nich wywalczyli hokeiści, którzy w wielkim finale po dogrywce pokonali reprezentację Niemiec 4:3. To ich pierwszy sukces w ZIO od 26 lat.

W Rosji bardzo dużo mówi się o rezultacie hokejowej reprezentacji. Rządowe telewizje informują o spotkaniu Władimira Putina z zespołem hokeistów. Prezydent Rosji chce ich specjalnie nagrodzić.

Warto odnotować, że rosyjscy hokeiści w trakcie ceremonii zagłuszyli hymn olimpijski. W tym czasie śpiewali słowa narodowego hymnu Federacji Rosyjskiej. Wcześniej Komitet Wykonawczy MKOl nie zezwoli reprezentantom "Sbornej", by podczas ceremonii zakończenia igrzysk maszerowali pod rosyjską flagą.

ZOBACZ WIDEO Skoczkowie narciarscy powitani na Okęciu. Stefan Horngacher był pod wrażeniem

Czy Rosjanie sięgną po złoto na kolejnych igrzyskach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • thorndal Zgłoś
  Hokej w Rosji jest oczkiem w głowie władz już od czasów ZSRR. I MKOl mógł sobie szabelką wymachiwać, ale wiedział, że drużyna, w razie zwycięstwa, zamanifestuje w jakiś sposób,
  Czytaj całość
  że to Rosjanie, a nie Olimpijczycy z Rosji zdobyli złoto.PS. A mi jeszcze w oko wpadło nazwisko Barabanov w składzie Rosji. To pisane jako Barabanow niektórzy torunianie pamiętają z nostalgią, jak z Usolcewem pod wodzą Bastiersa pokazywali na Tortorze radziecką szkołę hokeja.
  • Jan Barski Zgłoś
   Hymn Rosji który odśpiewali zawodnicy i kibice Rosji, jak kropidło na diabła dla bandziorków z zachodu i MKOLu
   • yes Zgłoś
    o łyżwiarce wie, ale to inna sprawa/konkurencja
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL