Najnowsze Wyniki/Kalendarz
jamajskie bobsleistki w Pjongczangu Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: jamajskie bobsleistki w Pjongczangu

Jamajska bobsleistka przyłapana na dopingu

Dawid Borek
Dawid Borek
W organizmie jamajskiej bobsleistki wykryto niedozwolony środek dopingujący. Jej nazwisko, a także nazwa odnalezionej substancji, są objęte tajemnicą.

Informacje dla "Reuters" potwierdził prezes jamajskiej federacji bobsleja i skeletonu. Badanie zostało przeprowadzone tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. - Faktycznie otrzymaliśmy powiadomienie, że u jednej z naszych zawodniczek badania wyszły negatywnie - powiedział Christian Stokes.

Przyłapana na dopingu zawodniczka może zostać zawieszona nawet na cztery lata. 

Jamajki w składzie: Jazmine Fenlator-Victorian i Carrie Russell zajęły 19. lokatę na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Był to debiutancki występ reprezentacji Jamajki na zimowych IO.

Agencja "Reuters" dowiedziała się, że wykrytą substancją może być lek stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej - Clenbuterol. - Nie mogę zdradzać nazwy substancji. Powiem tylko, że lista zakazanych środków jest długa i jest wiele możliwości, by jeden z nich znalazł się w organizmie - celowo lub nie - dodał Stokes.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazdor snowboardu szalał na... ulicach miasta!

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL