WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paweł Korzeniowski: Szykuję się już tylko do sprintu

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
[tag=5858]Paweł Korzeniowski[/tag] ma w swoim dorobku multum medali na 200 metrów stylem motylkowym. Ciągle brakuje mu jednak tego najcenniejszego krążka - olimpijskiego.

Polski pływak uważa, że łatwiej będzie mu wywalczyć medal podczas igrzysk w Rio de Janeiro na krótszym dystansie. Właśnie dlatego Korzeniowski będzie startował na 100 metrów stylem motylkowym. Całe przygotowania podporządkował temu dystansowi.


- Dobrze przepracowałem okres od stycznia. Jak wiadomo przygotowuje się do 100 metrów delfinem. Pierwszy raz będę startował w dużej imprezie właśnie po tym cyklu treningowym. Wcześniej chodziło za mną to 200 delfinem. Od początku tego roku szykuję się już tylko do sprintu. Wyniki z tego sezonu pokazują, że jest dobrze. To działa na mnie mobilizująco. Co prawda mam teraz chyba 22 wynik na świecie, ale do lidera - Konrada Czerniaka brakuje mi tylko sekundę - powiedział 29-latek w rozmowie z serwisem rmf24.pl.

Korzeniowskiego w najbliższym czasie czekają mistrzostwa Polski. Najważniejszą imprezą tego sezonu będą mistrzostwa świata w Kazaniu.

Cała rozmowa na rmf24.pl.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL