Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Konrad Czarniecki

ME w pływaniu: Konrad Czerniak szósty w finale na 100 metrów stylem motylkowym

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Konrad Czerniak zajął szóste miejsce w rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym podczas siódmego, ostatniego dnia mistrzostw Europy Glasgow 2018 w pływaniu.

Po pięćdziesięciu metrach Konrad Czerniak zajmował trzecią lokatę. Wicemistrz Europy z 2016 roku nie utrzymał jednak pozycji w najlepszej trójce i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu z czasem 51.72.

Złoty medal zdobył Włoch Pierro Codia (50.64). Drugą lokatę zajął Francuz Mehdy Metella (51.24). Taka kolejność czołowej dwójki była już na półmetku. Z czwartej pozycji zajmowanej po pierwszej długości na trzecią awansował James Guy z Wielkiej Brytanii (51.42).

W zmaganiach na 50 metrów stylem motylkowym siódma była Anna Dowgiert (26.18) Wygrała Sarah Sjoestroem (25.16). Na podium stanęły też Dunka Emilie Beckmann (25.72) i Belgijka Kimberly Buys (25.74).

Na ósmej pozycji w sprincie kraulem znalazł się Paweł Juraszek (22.14). Medale zdobyli Brytyjczyk Benjamin Proud (21.34), Grek Kristian Gkolomeev (21.44) oraz Włoch Andrea Vergani (21.68).

Czołowe trójki pozostałych czwartkowych finałów:

50 metrów stylem klasycznym kobiet:
1. Julia Jefimowa (Rosja) 29.81
2. Imogen Clark (Wielka Brytania) 30.34
3. Arianna Castiglioni (Włochy) 30.41

200 metrów stylem grzbietowym kobiet:
1. Margherita Panziera (Włochy) 2:06.18
2. Daria Ustinowa (Rosja) 2:07.12
3. Katalin Burian (Węgry) 2:07.43

400 metrów stylem zmiennym mężczyzn:
1. David Verraszto (Węgry) 4:10.65
2. Max Litchfield (Wielka Brytania) 4:11.00
3. Joan Pons Ramon (Hiszpania) 4:14.26

400 metrów stylem dowolnym kobiet:
1. Simona Quadarella (Włochy) 4:03.35
2. Ajna Kesely (Węgry) 4:03.57
3. Holly Hibbott (Wielka Brytania) 4:05.01

4x100 metrów stylem zmiennym mężczyzn:
1. Nicholas Pyle, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott (Wielka Brytania) 3:30.44
2. Kliment Kolesnikow, Anton Czupkow, Jegor Kuimow, Władimir Morozow (Rosja) 3:32.03
3. Christian Diener, Fabian Schwingenschloegl, Marius Kusch, Damian Wierling (Niemcy) 3:33.52

4x100 metrów stylem zmiennym kobiet:
1. Anastazja Fesikowa, Julia Jefimowa, Swietłana Czimrowa, Maria Kamieniewa (Rosja) 3:54.22
2. Mie Nielsen, Rikke Moeller-Pedersen, Emielie Beckmann, Pernille Blume (Dania) 3:56.69
3. Georgia Davies, Siobhan-Marie O'Connor, Alys Thomas, Freya Anderson (Wielka Brytania) 3:56.91

ZOBACZ WIDEO Paulina Guba mistrzynią Europy! "Byłam przygotowana fizycznie i psychicznie"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL