WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak

Kolejny odcinek Otylia Swim Tour. Czas na Łódź

Sebastian Gryziecki
Sebastian Gryziecki
Po wielkim sukcesie w Łodzi w sobotę Otylia Swim Tour odwiedzi Kraków. Przez cały dzień ponad stu młodych adeptów pływania będzie mogło trenować z Otylią Jędrzejczak i jej sztabem. Gościem specjalnym imprezy będzie znany lekkoatleta Paweł Fajdek.

- Kraków to miasto, które jest dla mnie ważnym przystankiem. Tam kończyłam Szkołę Mistrzostwa Sportowego, tam rozpoczęła się moja współpraca z moją trenerką świętej pamięci Marią Jakubik się i tam odnosiłam pierwsze duże sukcesy. Dziś na tych samych obiektach spotkamy się z młodzieżą i wspólnie z trenerami, często absolwentami tego SMS, będziemy prowadzić zajęcia. To dla mnie cudowny powrót - mówi Otylia Jędrzejczak.

Dwunastu trenerów pracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak będą ćwiczyć z dziećmi zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Projekt Otylia Swim Tour obejmuje bowiem kompleksowe zajęcia, obejmujące przygotowanie fizyczne i ćwiczenia techniki pływackiej w wodzie.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon projektu Otylia Swim Tour, przygotowane będą również zajęcia dla rodziców i opiekunów dzieci. Rodzice będą mogli m.in. wysłuchać wykładów psychologa sportowego i dietetyka. - Nasze spotkania opierają się nie tylko na wykładzie, a często bardziej na rozmowie. Odpowiadam na wiele pytań i cieszę się, że rodzice są chłonni tej wiedzy - mówi Beata Mieńkowska, psycholog sportowa współpracująca z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

Dzieci, które pojawią się na zajęciach, będą miały okazję spotkać także Pawła Fajdka, trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem, który będzie gościem Otylia Swim Tour. Uczestnicy otrzymają też atrakcyjne pakiety, przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. HMS i Jurajską.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Krakowski Otylia Swim Tour będzie już przedostatnim w tym roku. Później Otylia Jędrzejczak i jej sztab trenerski ma zaplanowane zajęcia z młodymi adeptami pływania 17 listopada w Toruniu.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wzruszająca scena na mecie maratonu

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL