Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Nathan Adrian

Nathan Adrian usłyszał brutalną diagnozę. Ma raka jądra

Dawid Borek
Dawid Borek
"Ostatnio poszedłem do lekarza, bo czułem, że coś jest ze mną nie tak. Usłyszałem, że mam raka jądra" - wyznał Nathan Adrian. Amerykański pływak rozpoczął już leczenie. Chce być gotowy na IO w Tokio w 2020 roku.

Leżący w szpitalnym łóżku, ubrany w szpitalną piżamę, ale jak zwykle uśmiechnięty - takie zdjęcie opublikował w serwisie Instagram Nathan Adrian, amerykański pływak. W jego opisie odniósł się do brutalnej diagnozy, którą usłyszał z ust lekarza.

"Ostatnio poszedłem do doktora, bo czułem, że coś jest ze mną nie tak. Po kilku badaniach i wizytach u specjalisty niestety dowiedziałem się, że mam raka jądra" - wyznał Adrian.

"Dobra informacja jest taka, że szybko wykryliśmy moją dolegliwość. Rozpocząłem już leczenie, a rokowania są pozytywne. Wierzę, że za kilka tygodni wrócę do wody i w pełni skupię się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jestem optymistycznie nastawiony, bo wiem, że mogę wrócić do zdrowia" - dodał sportowiec, zachęcając wszystkich do regularnych badań.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Life, like swimming the 100 free, can come at you hard and fast as you can’t always see who, or what, may be chasing you down. Recently, I went to the doctor as something didn’t seem quite right. At the very least, I still needed to get my flu shot so it couldn’t hurt. After a few tests and visits with a specialist, I unfortunately learned that I have Testicular Cancer. On the bright side, we caught it early, I have already started treatment and the prognosis is good. I will be back in the water in a few short weeks with my sights fully set on Tokyo! Along the way, I hope to share my journey in an effort to help break the stigma of discussing men’s health issues. I’ve realized that too often we tend to avoid these important topics, ignore the potential warning signs, and put off getting the medical help that we may need. As I told my family, I’ll be putting my public health degree to work a little sooner than I planned! But in all seriousness, I am keeping a positive attitude as cases such as mine are curable. I am extremely grateful for my family and friends, especially my wife, for their love and support. I am scheduled for surgery early next week and will provide an update soon. #menshealth #testicularcancer #standuptocancer

Post udostępniony przez Nathan Adrian (@nathangadrian)

"Zdałem sobie sprawę, że zbyt często staramy się unikać tych ważnych tematów, ignorujemy potencjalne znaki ostrzegawcze i zniechęcamy się do korzystania z pomocy medycznej, której w rzeczywistości potrzebujemy" - stwierdził Adrian, zdradzając, że w przyszłym tygodniu przejdzie operację.

Adrian to pięciokrotny mistrz olimpijski. Na swoim koncie ma też wiele medali mistrzostw świata.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL