Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Shayna Jack Getty Images / Delly Carr / Na zdjęciu: Shayna Jack

Shayna Jack złapana na dopingu. "Nie zrobiłam tego świadomie"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
W organizmie australijskiej pływaczki Shayny Jack znaleziono niedozwolone środki dopingujące. Zawodniczka przekonuje jednak, że nie przyjęła ich świadomie.

Shayna Jack nie bierze udziału w tegorocznych mistrzostwach świata w Gwangju. Australijka w ostatniej chwili została wycofana z imprezy. Teraz już wiadomo, dlaczego do tego doszło.

Otóż na portalu społecznościowym Jack ujawniła, że w jej organizmie znaleziono niedozwolone środki, czyli doping.

Kuriozalna sytuacja podczas MŚ. Zawodnik odmówił stanięcia na podium. Czytaj więcej--->>>

 - Z bólem serca musiałam zrezygnować z udziału w mistrzostwach świata. Pojawiły się zarzuty o obecność zabronionej substancji w moim organizmie. Nigdy jednak nie przyjęłam żadnego dopingu świadomie - napisała na Instagramie 20-latka, specjalizująca się w stylu dowolnym.

Wyświetl ten post na Instagramie.

They say a picture is worth a thousand words, in this case a picture can not describe the amount of pain and vulnerability I am feeling right now. It is with great sadness and heartache that I had to leave due to allegations of having a prohibited substance in my system. I did NOT take this substance knowingly. Swimming has been my passion since I was 10 years old and I would never intentionally take a banned substance that would disrespect my sport and jeopardise my career. Now there is an ongoing investigation and my team and I are doing everything we can to find out when and how this substance has come into contact with my body. I would appreciate if you respect my privacy as this is very hard for me to cope with

Post udostępniony przez Shayna Jack (@shayna_jack)

 

"Nic nie wyrazi tego, jaki czuję ból i rozczarowanie tą sytuacją. Pływanie jest moją pasją odkąd skończyłam 10 lat. Nigdy nie zrobiłabym nic, co zagroziłoby mojej karierze i było brakiem szacunku wobec rywali" - dodała.

Radosław Kawęcki tuż za podium MŚ. Czytaj więcej--->>>

Australijka wyznała również, że obecnie trwa śledztwo, które ma wykazać, w jaki sposób zakazana substancja dostała się do jej organizmu.

Shayna Jack to czterokrotna medalistka ostatnich mistrzostw świata - przed dwoma laty w Budapeszcie stawała cztery razy na podium po rywalizacji w sztafetach.

ZOBACZ WIDEO Skoki. LGP w Wiśle. Kamil Stoch: Trochę mnie duma rozpiera

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL