Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Conor DwyerGetty Images / Harry How / Na zdjęciu: Conor Dwyer

Skandal dopingowy w pływaniu. Conor Dwyer ogłosił koniec kariery

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dwukrotny mistrz olimpijski w pływaniu, Amerykanin Conor Dwyer, zakończył karierę sportową. Powodem tej decyzji jest kara 20-miesięcznej dyskwalifikacji za doping.

30-letni pływak z USA, Conor Dwyer, podjął decyzję o przejściu na sportową emeryturę, po tym jak Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) nałożyła na niego karę dwudziestu miesięcy dyskwalifikacji za wpadkę dopingową.

Dwyer uzyskał wynik pozytywny podczas trzech kontroli antydopingowych przeprowadzonych poza zawodami w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Amerykanin tłumaczył się tym, że nie miał pojęcia, iż był leczony preparatami testosteronu.

- Mój lekarz zapewnił mnie, że Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych zatwierdził leczenie. Niezależnie od wyroku sądu arbitrażowego postanowiłem zrezygnować z pływania, aby realizować inne cele zawodowe - ogłosił Dwyer.

ZOBACZ WIDEO Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"

ZOBACZ: Pływanie. Kyle Chalmers walczy z chorobą. Mistrz olimpijski po trzeciej operacji serca >>

Media w USA podkreślają, że faktycznym powodem rezygnacji dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pływaniu jest pozbawienie go przez USADA szansy na start w igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020.

Dwyer jest mistrzem olimpijskim w sztafecie z Londynu (2012 r.) i Rio de Janeiro (2016 r., więcej TUTAJ). W swoim dorobku medalowym posiada też brąz na 200 m st. dowolnym (w Rio de Janeiro).

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Niezależnie od wyroku sądu arbitrażowego postanowiłem zrezygnować z pływania, aby realizować inne cele zawodowe - ogłosił Dwyer" - niezależnie od wyroku!Pływak mówi,
  Czytaj całość
  że rezygnuje ze względu na inne cele zawodowe.Media to nie zawodnik, lecz jakiś inny ktoś.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL