Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Katastrofa samolotu na AlasceTwitter / Katastrofa samolotu na Alasce

USA. Samolot z drużyną pływacką wypadł z pasa startowego

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Na lotnisku na Alasce doszło do incydentu samolotu linii PenAir, na którego pokładzie znajdowała się drużyna pływacka jednej ze szkół. Media donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, jednak nie ucierpiał żaden ze sportowców.

Do tragicznej w skutkach sytuacji doszło w czwartkowe popołudnie na lotnisku Unalaska. Samolot z 42 osobami na pokładzie (39 pasażerów) wylądował na pasie startowym, jednak pilot nie zdążył wyhamować przed jego końcem.

W efekcie samolot zatrzymał się tuż nad brzegiem Oceanu Spokojnego, niemal wpadając do niego.

Niestety, jak podają amerykańskie media, jedna osoba zmarła na skutek zderzenia. Co najmniej osiem innych osób zostało rannych, w tym jedna w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala i tam walczy o życie.

Na pokładzie maszyny znajdowała się drużyna pływacka z liceum w mieście Cordova, jednak żaden ze sportowców nie odniósł obrażeń.


Według CBS News pilot miał problemy z poprawnym wylądowaniem ze względu na silny wiatr i dwa razy podchodził do lądowania.

Lotnisko na Alasce zostało zamknięte do odwołania.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Szpital zamiast igrzysk. Dramat Joanny Dorociak

Komentarze (1):

 • Cheers Zgłoś
  W tym artykule brakuje logiki. Tak to jest jak się bezmyślnie przepisuje coś z innych mediów. Samolot wylądował, nie wyhamował ale w końcu zatrzymał się. A za moment okazuje się, że
  Czytaj całość
  jedna osoba zginęła na skutek zderzenia. Gdzieś dzwony biją ale nie wiadomo w którym kościele.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL