Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Adrian Zieliński

Adrian Zieliński przedstawił bardzo mocny dowód. "Udowodni moją niewinność"

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Adrian Zieliński przed igrzyskami olimpijskimi w Rio został zawieszony, ponieważ w jego organizmie znaleziono niedozwolony środek nandrolon. Sportowiec zarzekał się, że przyjął go nieświadomie, a teraz przedstawia mocny dowód.

- Jak wszyscy doskonale wiedzą zarzucono mi stosowanie nandrolonu, przez co zostałem wykluczony ze startu na igrzyskach w Rio. W trakcie postępowania dyscyplinarnego przed Panelem Dyscyplinarnym przedstawiłem szereg dowódów na to, że ww. substancja znalazła się w moim organizmie w sposób nieświadomy. Nie dano wiary w moje wyjaśnienia i nałożono na mnie karę 4-letniej dyskwalifikacji - napisał sztangista na swoim profilu na Facebooku.

Adrian Zieliński poddał się badaniu wariografem, aby w ten sposób udowodnić, że niedozwolony środek znalazł się w jego organizmie bez jego wiedzy. Przeprowadził je biegły sądowy i wynik badania potwierdza słowa sztangisty.

Co dalej? - Jak stanowią przepisy antydopingowe, mogę w każdy możliwy sposób dowieść swojej niewinności. Jako jedyna osoba na świecie, którą podejrzewano o stosowanie dopingu poddałem się takiemu badaniu, którego nie można podważyć i powie całą prawdę o nas. Każdą osobę, którą podejrzewano mówiła, że nie stosowała dopingu, ale tylko ja się odważyłem na taki krok, ponieważ nie mam nic do ukrycia!
W wyniku zaistniałych sytuacji "kara" wynosi od nagany do 2 lat. Mój pełnomocnik będzie oczywiście wnioskował o najmniejszy wymiar kary tj. nagana - dodał.

Adrian Zieliński to złoty medalista podnoszenia ciężarów z igrzysk olimpijskich w Londynie.

Cała treść oświadczenia Adriana Zielińskiego.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu

Czy Zieliński powinien dostać naganę bez kary zawieszenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL