Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartłomiej BonkAgencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Bartłomiej Bonk

Pięciu ciężarowców złapanych na dopingu. Bartłomiej Bonk otrzyma srebrny medal igrzysk

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Pięciu olimpijczyków z Londynu zostało złapanych na dopingu. W gronie tym jest złoty medalista w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg, Ukrainiec Ołeksij Torochtij. To oznacza, że Bartłomiej Bonk otrzyma srebrny medal igrzysk.

Jak poinformowała agencja AFP, na stosowaniu zakazanych środków złapanych zostało pięciu zawodników. To efekt powtórnego przebadania próbek pobranych od zawodników startujących na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku. Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) podjęła decyzję o zawieszeniu przyłapanych na dopingu zawodników.

W gronie ciężarowców stosujących zakazane środki jest Ołeksij Torochtin. Rywal Bartłomieja Bonka w kategorii 105 kg i złoty medalista igrzysk w 2012 roku. Polak zdobył w Londynie brązowy medal. Po dyskwalifikacji Ukraińca do Bonka trafi srebrny krążek. Złotym medalistą będzie Irańczyk Navab Nasirshelal.

Zawieszony został także Valentin Hristov (Azerbejdżan), który już obecnie odbywa karę ośmioletniej banicji. Może on stracić brązowy medal w kategorii 56 kg. Z kolei Ruslan Nurudinov (Uzbekistan) w 2016 roku zdobył złoty krążek w kategorii 105 kg. Nieprawidłowości znaleziono również w próbkach pobranych od Meliny Dalauzyan (Armenia) i Mikalaia Novikau (Białoruś).

Olimpijski medal z Londynu to największy sukces w karierze Bonka. Był on również brązowym medalistą mistrzostw świata w 2013 roku.

ZOBACZ WIDEO: "Piłka z góry". Ćwiąkała o długach Wisły: To się da załatwić, ale trzeba wiedzieć z kim

Czy kary za stosowanie dopingu powinny zostać zaostrzone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL