WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Walentin Hristow

Kolejny sportowiec stracił olimpijski medal. Azerski sztangista Walentin Hristow zdyskwalifikowany

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Azerski sztangista Walentin Hristow złamał przepisy antydopingowe i stracił brązowy medal igrzysk olimpijskich z Londynu. Taką decyzją podjął Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Zdyskwalifikowano też dwóch sportowców z Białorusi.

W grudniu ogłoszono, że po ponownym przebadaniu próbek w organizmie Walentina Hristowa wykryto zabroniony steryd - turinabol. Po postępowaniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że reprezentant Azerbejdżanu został zdyskwalifikowany i stracił brązowy medal, który zdobył podczas igrzysk olimpijskich z 2012 roku w kategorii 56 kg.

"Stwierdzono, że Walentin Hristow dopuścił się naruszenia przepisów antydopingowych i został zdyskwalifikowany z zawodów, w których brał udział podczas igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Odebrano mu medal i dyplom i nakazuje mu się je zwrócić" - przekazał MKOl w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Poinformowano też o wykryciu zakazanych substancji w organizmach dwójki sportowców z Białorusi. Przepisy złamała Alena Matoszka, która w olimpijskim konkursie rzutu młotem kobiet zajęła 25 miejsce. Zdyskwalifikowany został też Anis Ananienko, który w biegu na 800 metrów sklasyfikowany został na 43. pozycji.

Dzięki ponownym przebadaniu próbek pobranych od uczestników igrzysk olimpijskich z Pekinu (2008) i Londynu (2012) MKOl zdyskwalifikował już ponad 100 sportowców.

Zobacz także:
Serie A: Krzysztof Piątek wraca do Genui. Pojedynek polskich bramkarzy
Ekstraklasa. Lechia - Piast: Stokowiec kontra Fornalik. Starcie myśli polskiej

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Nowa rola Lewandowskiego w kadrze. "Byłem zachwycony tym co pokazał!"


 

Czy kary za stosowanie dopingu powinny zostać zaostrzone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL