WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Na zdjęciu: Gaelle Ketchanke

ME w podnoszeniu ciężarów. Dramat Francuzki. Gaelle Ketchanke złamała rękę w dwóch miejscach

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Gaelle Ketchanke podczas próby podniesienia 110 kilogramów złamała rękę w dwóch miejscach. Urazu na mistrzostwach Europy w Gruzji nabawiła się też Polka Kinga Kaczmarczyk.

Dla Gaelle Ketchanke trzecia próba podniesienia 110 kilogramów podczas mistrzostw Europy w Gruzji okazała się być taką, którą zapamięta do końca życia. 30-letnia Francuzka pojawiła się na podeście, była mocno skupiona. 

Uniosła sztangę nad głowę i okazało się, że jest to ponad jej siły. Zawodniczka próbowała bezpiecznie upuścić ciężar, ale ostatecznie nienaturalnie wygięła jej się lewa ręka. Ketchanke doznała złamania w dwóch miejscach, a także zwichnięcia łokcia. 

Szybko dramatyczna próba francuskiej sztangistki obiegła świat i internet, zawody bowiem były transmitowane w wielu krajach. Zawodniczce udzielono pomocy i została przewieziona do szpitala. 

Czytaj też: 
-> Kolejny sportowiec stracił olimpijski medal. Azerski sztangista Walentin Hristow zdyskwalifikowany
-> Joanna Łochowska po raz trzeci z rzędu zdobyła złoty medal mistrzostw Europy!

Niedługo później zamieściła zdjęcie w social mediach. Ketchanke ma solidnie opatrzoną rękę, ale również brązowy medal na szyi, dzięki czemu, nawet w obliczu tak groźnej kontuzji, jest szczęśliwa. Teraz czeka ją powrót do kraju, gdzie przejdzie szczegółowe badania i rozpocznie leczenie. 

Podczas mistrzostw rozgrywanych w Batumi kontuzji nabawiła się również Polka Kinga Kaczmarczyk. Próba rwania 95 kilogramów zakończyła się urazem łokcia.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Robert Lewandowski łowcą rekordów. "Dzięki niemu inaczej patrzy się na Polaków"

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL