Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjeciu: Kinga Kaczmarczyk PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Na zdjeciu: Kinga Kaczmarczyk

ME w podnoszeniu ciężarów. Kinga Kaczmarczyk po badaniach. "Łokieć doprowadzony do porządku"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Batumi groźnie wyglądającego urazu nabawiła się Kinga Kaczmarczyk. - Łokieć doprowadzony do porządku - przekazał Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Już podczas pierwszej próby rwania w czasie mistrzostw Europy w Batumi Kinga Kaczmarczyk doznała groźnego urazu. Reprezentantka Polski nie utrzymała sztangi. Nie wytrzymał jej łokieć. Komentatorzy zamarli, gdyż kontuzja wyglądała bardzo poważnie. Ból był duży i nasza zawodniczka nie kontynuowała już rywalizacji na pomoście w Batumi.

Głos w sprawie urazu Kingi Kaczmarczyk zabrał Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. - Szybka reakcja prezesa PZPC Mariusza Jędry i kontakt ze szpitalem, lekarzem specjalistą! Łokieć doprowadzony do porządku! Ufff! Kinia wracaj szybko do zdrowia! - przekazała na Facebooku krajowa federacja.

Kaczmarczyk to jedna z najlepszych polskich sztangistek w ostatnich latach. Największym sukcesem 22-latki jest brązowy medal w zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Bukareszcie. Wtedy Polka startowała w kategorii 90 kg, obecnie rywalizuje w kategorii 95 kg.

Zobacz także:
Kolejny sportowiec stracił olimpijski medal. Azerski sztangista Walentin Hristow zdyskwalifikowany
Joanna Łochowska po raz trzeci z rzędu zdobyła złoty medal mistrzostw Europy!

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Krzysztof Piątek przerósł AC Milan? "Trafił tam, aby im bardzo pomóc"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL