Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Turniej Barbórkowy w Polkowicach Materiały prasowe / Turniej Barbórkowy w Polkowicach

Jiri Orsag wygrał 41. Turniej Barbórkowy

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Siódmy zawodnik igrzysk olimpijskich z Londynu Jiri Orsag wygrał 41. edycję Turnieju Barbórkowego w Polkowicach. Drugi był Arkadiusz Michalski, a trzeci Krzysztof Zwarycz.

Turniej rozegrano według punktacji Sinclaira, zgodnie z którą zawodnik za podniesiony ciężar otrzymuje punkty adekwatne do masy swojego ciała. Wskaźnik ten służy uczciwemu porównaniu ciężarowców z różnych kategorii wagowych.

Orsag zwyciężył o włos, bo choć wyrwał i podniósł w sumie dziewiętnaście kilogramów więcej od Michalskiego, to jest też od niego o ponad dwadzieścia kilogramów cięższy. Polak przegrał pierwsze miejsce o trzy dziesiąte punktu. O zwycięstwie i wywalczeniu 10 tysięcy złotych przesądziła ostatnia próba Czecha.

Wyniki 41. Turnieju Barbórkowego

Tegoroczna edycja Turnieju Barbórkowego była pierwszą, którą rozegrano w międzynarodowej obsadzie. Miejsca tuż za podium zajęli ośmiokrotny mistrz Izraela David Litvinov (najlepszy w rwaniu), ósmy ciężarowiec ubiegłorocznych mistrzostw świata (2018) Radoslav Tatarcik oraz dziesiąty na igrzyskach w Rio de Janeiro (2016) Peter Nagy.

ZOBACZ WIDEO Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020

Walkę zawodników z wysokości trybun śledziło trzystu widzów. A to frekwencja niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej. Rywalizację poprzedziło odśpiewanie przez dzieci hymnu górniczego. Atrakcji nie zabrakło też podczas samego turnieju, a wielu fanów określiło je jako najlepsze tegoroczne zawody ciężarowców w Polsce.

- Zawsze może być lepiej. Wyłapaliśmy parę rzeczy do poprawy, ale to drobiazgi, jak brak krzesełek dla zawodników przy wyjściu na pomost - nie kryje w rozmowie z WP SportoweFakty Michalski. - Po zawodach dostaliśmy bardzo pozytywny odzew ze strony kibiców. Poziom sportowy też był wysoki, a atmosfera do rywalizacji - znakomita.

- Najbardziej podobała mi się atmosfera - dodaje Nagy. - Na pomoście wszyscy się dobrze bawiliśmy, a warunki do do walki były znakomite.

Sponsorami zawodów były Gmina Polkowice Serce Zagłębia Miedziowego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach i Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Znamy nominowanych w plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2019 roku -->

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL