Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od lewej Piotr Żyła i Kamil StochNewspix / TOMASZ MARKOWSKI / Od lewej Piotr Żyła i Kamil Stoch

Raw Air 2019. Niewielkie komplikacje przy przelocie skoczków do Oslo. Konieczna była zmiana samolotu

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Z niewielkimi komplikacjami przebiegła podróż skoczków z Trondheim do Oslo na kolejne zawody Raw Air 2019, które odbędą się w Vikersund. Zawodnicy na lotnisku spędzili ponad pół godziny więcej niż planowano, ponieważ konieczna była wymiana samolotu.

Wyniki sportowe osiągane przez Polaków podczas Raw Air 2019 pozostawiają wiele do życzenia, ale jeśli chodzi o organizację, to turniej przebiega bez zastrzeżeń. Niewielkie komplikacje pojawiły się przy przelocie skoczków z Trondheim do Oslo. Wylot został opóźniony o ponad pół godziny, ponieważ okazało się, że konieczna była wymiana samolotu - poinformował Dominik Formela z serwisu skijumping.pl.

Wszyscy skoczkowie do Oslo wylecieli wyczarterowaną maszyną. Lot trwał około godziny, a następnie autokarem zawodnicy udali się do miejscowości Drammen. W hotelu zameldowali się około godziny 2 w nocy.

Czwartkowy wieczór był pełen wrażeń dla skoczków. Tuż po zakończeniu konkursu musieli udać się do hotelu, a zaraz potem na lotnisko, aby odbyć kilkugodzinną podróż. - Na pewno będę oglądał pokemony. Na gitarze raczej nie pogram, ale posłucham muzyki. Może pogram też w inne gry - zdradzał swoje plany na przelot Piotr Żyła w rozmowie z Eurosportem.

ZOBACZ WIDEO Sven Hannawald: Gdyby w Seefeld wygrał Niemiec, nie wiedziałbym, czy mam się cieszyć, śmiać, czy płakać

Ostatni etap Raw Air 2019 odbędzie się w Vikersund, gdzie dojdzie do rywalizacji w lotach. Na piątek zaplanowano kwalifikację, na sobotę konkurs drużynowy, a na niedzielę indywidualny.

W dotychczasowych seriach Raw Air 2019 Polacy nie radzili sobie dobrze. W klasyfikacji generalnej norweskiego turnieju Kamil Stoch zajmuje szóste miejsce. Dawid Kubacki jest dziewiąty, Jakub Wolny czternasty, a reszta biało-czerwonych zajmuje miejsca poza czołową 20 (kliknij tutaj, aby sprawdzić klasyfikację).

Zawody w Vikersund będą bardzo ważne. Stoch po ostatnich słabszych skokach stracił pozycję wicelidera Pucharu Świata. Ma 28 punktów straty do Stefan Kraft .

Czy Polska wygra sobotni konkurs drużynowy podczas Raw Air 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • jotwu Zgłoś
    No tak,przez to połgodzinne opóznienie pewnie znów stracą formę.To na usprawiedliwienie kiepskich skoków.To przez to junior jest czerwoną latarnią?

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL