Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Kubica: Czuję się jak uczeń

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Robert Kubica rozpoczyna walkę w kolejnej rundzie rajdowych samochodowych mistrzostw świata. Priorytetem dla polskiego zawodnika będzie ponownie ukończenie rywalizacji.

- Rajd jest dosyć szybki. Jest wąsko, a więc margines na błąd jest bardzo mały. Trasa jest również bardzo piaszczysta. Odcinki mi się podobają, szczególnie podczas pierwszego dnia, drugi dzień jest o trochę bardziej kręty. W piątek będzie trochę szybciej, a do tego słynny OS Monte Lerno z dużym skokiem, na którym mam nadzieję, nie będziemy skakać, ponieważ tak naprawdę, nie wiemy jak na niego najechać - powiedział w wywiadzie dla TVP Sport, Robert Kubica.

Na przełomie maja i czerwca Kubica wygrał rywalizację w klasie WRC 2 podczas Rajdu Akropolu. Dobry wynik osiągnięty w Grecji każe stawiać Polaka w gronie faworytów wyścigu na Sardynii. Kubica ma swoje zdanie na ten temat.

- Nie czuję się faworytem. Bardziej jako uczeń, który ma przed sobą wiele nauki. Moim wyzwaniem będzie przede wszystkim ukończenie rajdu bez problemów. To sprawi mi o wiele większą satysfakcję niż jakikolwiek rezultat. Nauka płynąca z moich występów i zdobywanie doświadczenia jest dla mnie najcenniejsze - uważa kierowca Citroena.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL