Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rajd Sardynii: Kapitalne otwarcie Kubicy!

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Robert Kubica był najszybszy w kategorii WRC2 podczas pierwszego odcinka specjalnego inaugurującego Rajd Sardynii. W klasie WRC zwyciężył Sebastien Ogier. Michał Kościuszko był 9.

Pierwszy odcinek specjalny rozpoczynający zmagania w tegorocznym Rajdzie Sardynii był jednocześnie najdłuższym, jaki czeka zawodników w ciągu najbliższych dwóch dni. Najlepiej poradził sobie z nim Sebastien Ogier z Volkswagena Polo WRC, który z czasem 19:20.2 sekundy był zdecydowanie najszybszym kierowcą. Drugi Mikko Hirvonen stracił do Francuza ponad pięć sekund.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

W podobnym tonie jak Ogier w kategorii WRC2 wystartował Robert Kubica. Polak nie dał najmniejszych szans rywalom wyprzedzając drugiego Seppa Wieganda o ponad pół minuty. Po zakończeniu odcinka Kubica narzekał jednak, że mógł pojechać znacznie szybciej.

- Przeszkadzał nam kurz. Po 10 kilometrach niewiele widzieliśmy. Nie mogliśmy się zbliżyć do jadącego przed nami Wieganda, ponieważ widoczność byłaby jeszcze gorsza. Cisnęliśmy więc tylko na pierwszych kilometrach - stwierdził Kubica.

Start do 2 odcinka specjalnego zaplanowano na godzinę 10:46.

Wyniki 1. OS Monte Lerno 1 (31.08 km):

1. Ogier S. / Ingrassia J. 19:20.2
2. Hirvonen Mikko / Lehtinen Jarmo +5.3
3. Novikov Evgeny / Minor Ilka +8.5
4. Østberg Mads / Andersson Jonas +12.8
5. Sordo Dani / Del Barrio +17.2
.
9. Kościuszko M. / Szczepaniak M. +1:32.0
.
11. Kubica Robert / Baran Maciej +1:51.3

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL