WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rajd Niemiec: Rywale gonią, Kubica wciąż liderem

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Robert Kubica zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej w kategorii WRC2 po pierwszej pętli drugiego dnia Rajdu Niemiec. O zwycięstwie w całym rajdzie zapomnieć może Sebastien Ogier.

Pierwszą piątkową pętle rozpoczął 23 kilometrowy odcinek Mittelmosel na którym najszybszy rezultat odnotował Nowozelandczyk Hayden Paddon. Robert Kubica stracił do zwycięzcy 2,1 sekundy. Przed Polakiem uplasował się także Elfyn Evans. W klasyfikacji generalnej WRC2 Kubica zachował prowadzenie.

- Wybraliśmy złe opony. Odcinek był kompletnie suchy, a my wybraliśmy miękką mieszankę - mówił na mecie Kubica. Z podobnym problemem mieli do czynienia praktycznie wszyscy kierowcy. Co ciekawe z doborem ogumienia trafił jedynie Paddon.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Niemiec Kubica wyprzedził w bratobójczej walce Michała Kościuszkę. Drugi z biało-czerwonych uskarżał się na ból pleców i miał wyraźne problemy z prowadzeniem samochodu. W kategorii WRC oczy wszystkich zwrócone były jednak w kierunku Sebastiena Ogiera.

Francuz już na pierwszym piątkowym odcinku przestrzelił hamowanie i uderzył słup. Uszkodzone lewe przednie zawieszenie w Volkswagenie Ogiera nie pozwoliło mu kontynuować rajdu. Nowym liderem został Jari-Matti Latvala.

Na czwartym odcinku specjalnym Kubica ponownie przegrał rywalizację z Paddonem w WRC2 - Mieliśmy problemy ponieważ na pedały zaczął wyciekać jakiś płyn. Utrudniało mi to prowadzenie i nie mogłem się skoncentrować na normalnej jeździe - powiedział po zakończeniu tego etapu. Krakowianin mógł być jednak zadowolony gdyż utrzymał za swoimi plecami nacierającego Evansa. Brytyjczyk był gorszy na czwartym oesie o 0,1 sekundy! W klasyfikacji generalnej przewaga Kubicy nad Evansem utrzymała się na poziomie 13 sekund. Paddon tracił do obu ponad minutę.

Piąty odcinek specjalny wypadł najgorzej w wykonaniu Kubicy. Polak uzyskał na nim i tak dobry trzeci rezultat, ale rywale odrobili sporo sekund. Po raz kolejny triumfował Paddon (9,9 sekundy przewagi nad Kubicą), drugi na mecie Evans odrobił pięć sekund i zmniejszył stratę w klasyfikacji generalnej do ośmiu sekund.

Wśród kierowców walczących o zwycięstwo w Rajdzie Niemiec najlepiej pod nieobecność Sebastiena Ogiera spisuje się Thierry Neuville. Belg wygrał wszystkie piątkowe odcinki specjalne i zmniejszył stratę do liderującego Latvali, do nieco ponad dwóch sekund.

Kierowcy udali się teraz na serwis przed drugą piątkową pętlą. Przed nimi ponowna próba na trasie wcześniejszych odcinków specjalnych. Start do szóstego oesu krótko po godzinie 16.

Klasyfikacja generalna po 5 OS:
1. Latvala J. / Anttila Miikka.
2. Neuville T. / Gilsoul Nicolas +2.4
3. Sordo Dani / Del Barrio C. +15.1
.
8. Kubica Robert / Baran Maciej +3:17.8
10. Kościuszko M. / Szczepaniak M. +3:42.7

Klasyfikacja generalna WRC2 po 5 OS:
1. Kubica Robert / Baran Maciej
2. Evans Elfyn / Barritt Daniel +8.3
3. Wiegand Sepp / Christian Frank +1:03.2

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL