WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michał Kościuszko: Częsta zmiana pilota o czymś świadczy

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Maciej Szczepaniak pojedzie w Rajdzie Janner z Robertem Kubicą. Na temat tej zmiany pilota wypowiedział się Michał Kosciuszko, który na razie przechodzi rehabilitację.

- Oczywiście lepiej jest jeździć z jednym pilotem przez kilka lat. To jest taka współpraca partnerska - rajdy to sport zespołowy. Dobrze, żeby taki zespół stanowił monolit. Częsta zmiana pilota nie jest dobra i to z czegoś wynika. Jeżeli kierowca ma chęci, charakter, to pilot umie się dostosować. Jednak gdy nie może sobie znaleźć odpowiedniego partnera na prawy fotel, to też to o czymś świadczy - powiedział na łamach tn24.pl Michał Kościuszko.

Polski kierowca, który ma za sobą rok startów w WRC, na razie musi odpocząć od rajdów. Kościuszko nadal leczy kontuzję odniesioną w Niemczech. Były reprezentant barw zespołu Lotos Rally Team przewiduje, że pierwszy start Roberta Kubicy w rundzie WRC sezonu 2014 będzie wymagający.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku!

- Rajd Monte Carlo będzie sporym wyzwaniem dal Roberta, bo będzie ścigał się z poważnymi rywalami, a w WRC2 było trochę inaczej. Konkurencja była nieporównywalnie większa. Tutaj zadanie jest trochę trudniejsze - zakończył.

Robert Kubica przez kilka najbliższych dni będzie testował samochód Ford Fiesta z Maciejem Szczepaniakiem.

Źródło: TVN24

Czy Kościuszko może mieć żal do Kubicy o jazdę ze Szczepaniakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL