Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Kubica zawiedziony po wypadku w Monte Carlo. Szef M-Sportu broni Polaka

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Pierwsza runda rajdowych mistrzostw świata zakończyła się pechowo dla Roberta Kubicy. Kierowca M-sportu po wypadku na 9. odcinku specjalnym wycofał się z Rajdu Monte Carlo.

- Nagle zmieniła się zupełnie przyczepność drogi. Wiedzieliśmy, że musimy zachować ostrożność, bo mieliśmy zaznaczony ten fragment w naszym opisie, niestety źle oceniliśmy jak duża będzie zmiana - tłumaczył Robert Kubica.

- Jeszcze chwilę wcześniej przyczepność była dobra, na trasie było mnóstwo błota. Weszliśmy w zakręt, uderzyliśmy w mostek i niestety to był koniec naszego rajdu - dodał krakowianin.

Szef M-Sportu Malcolm Wilson w żadnym wypadku nie czuł rozgoryczenia z postawy swojego nowego zawodnika. Brytyjczyk wsparł Kubicę i zapewnił, że zespół stoi za nim murem.

- Rozumiem jak musi się czuć Robert. Rozmawiałem z nim i jest ogromnie rozczarowany, czuje, że zawiódł zespół, ale zapewniam, że tak nie jest. Jesteśmy absolutnie zachwyceni z jego występu. Zespół wspiera go w 100 procentach - powiedział Wilson.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wypadek Roberta Kubicy w Monte Carlo (wideo)

Komentarze (9):

 • LucyStrike Zgłoś
  Najgorsi są ludzie pokroju kowalskix3 i na forum jest ich masa siedzisz śmieciu i niczym się nie zajmiesz jak stukaniem w parę plastikowych klawiszy jak tacy wszyscy chętni do hejtowania,
  Czytaj całość
  to czemu nie wsiądziecie i pojedziecie za Kubice przecież znawców jest tyle, to i umiejętności pewnie posiadają lepsze jak Robert
  • kowalskix3 Zgłoś
   r.k.daj sobie spokój z autami zacznij grać w bierkibo się rzygać chce wieczne oh ah eh jakby gdyby itd...............
   • J. Szymkowiak Zgłoś
    Wlasnie po to sa notatki. Jesli jest murek nie tnij, lub nie cisnij na maxa. To nie jest F1. Kiedy RK zalozyl zle opony zachowal sie znakomicie. Jechal ostroznie. Co prawda stracil duzo czasu
    Czytaj całość
    ale nie wylecial.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL