Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rajd Francji: Siódme miejsce Roberta Kubicy po pierwszym dniu

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zakończyli rywalizację w pierwszym dniu Rajdu Francji na siódmej pozycji. Liderem imprezy po siedmiu odcinkach specalnych jest Jari-Matti Latvala z Volskwagena.

Robert Kubica ma za sobą udane zakończenie pierwszego dnia w Rajdzie Francji. Polak po przyzwoitym starcie i ósmej pozycji na inauguracyjnym oesie, trzymał dobre tempo na kolejnych próbach, by ostatecznie zająć 7. miejsce.

Na piątym oesie załoga Fiesty popełniła pierwszy poważniejszy błąd wypadając z trasy w ciasnym lewym nawrocie. Kubica szybko jednak znalazł właściwy kierunek jazdy i wrócił do walki. Na kolejnym odcinku był trzeci. Dzień zakończył 8. miejscem na 4-kilometrowej próbie w Strasburgu.

- To był dobry dzień w naszym wykonaniu. Niestety nie wyszedł nam piąty odcinek specjalny na którym popełniłem kilka błędów i straciliśmy zbyt dużo czasu. Warunki nie były łatwe więc cieszymy się, że udało nam się przetrwać - powiedział na mecie Krakowianin.

Ostatni odcinek pierwszego dnia rajdu nie przyniósł żadnych zmian w czołówce. Liderem pozostał Jari-Matti Latvala mimo, iż po raz trzeci został pokonany przez Andreasa Mikkelsena. Norweg wygrał odcinek do spółki z Danim Sordo.

W sobotę kierowcy pokonają łącznie ponad 125 kilometrów podzielonych na siedem odcinków specjalnych. Rozpoczęcie rywalizacji ok. godz. 8:30.

Klasyfikacja generalna Rajdu Francji po 1. dniu:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Jari-Matti LatvalaVW Polo WRC1:01:42,9
2Andreas MikkelsenVW Polo WRC+8,2
3Kris MeekeCitroen DS3 WRC+23,1
4Dani SordoHyundai i20 WRC+51,2
5Mads OstbergCitroen DS3 WRC+1:01,9
6Mikko HirvonenFord Fiesta WRC+1:02,9
7Robert KubicaFord Fiesta WRC+1:04,7
8Bryan BouffierHyundai i20 WRC+1:45,7
9Martin ProkopFord Fiesta WRC+2:24,1
10Elfyn EvansFord Fiesta WRC+3:07,5

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL