Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rajd Francji: Robert Kubica kończy dzień na 5. miejscu

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Znakomita sobota w wykonaniu polskiej załogi Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zakończyła się 9. miejscem na wieczornym superoesie. Liderem Rajdu Francji jest Jari-Matti Latvala z Volkswagena.

Drugi dzień Rajdu Francji kończył wieczorny superoes Mulhouse o długości blisko 5 kilometrów. Kręta trasa i ciasne nawroty nie zwiastowały dobrego wyniku Roberta Kubicy, który ze względu na ograniczenia swojej ręki ma utrudnione zadanie podczas prowadzenia samochodu rajdowego.


- W tym roku nie cierpię tego rodzaju odcinków specjalnych - tracę na nich mnóstwo czasu, ale jestem tego świadomy - powiedział na mecie Polak, który i tak spisał się przyzwoicie uzyskując 9. czas.

Nieznacznie lepiej pojechał Hiszpan Dani Sordo, który wydaje się w tej chwili bezpośrednim przeciwnikiem Kubicy w walce o 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed ostatnim dniem obu kierowców dzieli zaledwie 0,9 sekundy.

Polska załoga Fiesty awansowała w drugim dniu rajdu aż o dwie pozycje w generalce w porównaniu do piątku. Pomogły w tym świetne wyniki na poszczególnych odcinkach. Kubica trzy razy był czwarty, a raz dojechał do mety z piątym czasem.

Świetnie radzi sobie Robert Kubica we francuskiej rundzie mistrzostw świata / fot. M-SportŚwietnie radzi sobie Robert Kubica we francuskiej rundzie mistrzostw świata / fot. M-Sport

Liderem rajdu po dwóch dniach jest Jari-Matti Latvala. Fin wygrał 9 z 14 dotychczas rozegranych odcinków specjalnych. Jego przewaga nad drugim Andreasem Mikkelsenem wynosi dokładnie 28 sekund.

W niedzielę na kierowców czeka zdecydowanie najkrótszy etap, bo liczący zaledwie 65 kilometrów podzielonych na cztery odcinki specjalne. Start do pierwszego z nich około godziny 7:30.

Klasyfikacja generalna Rajdu Francji po 2. dniu:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Jari-Matti LatvalaVW Polo WRC2:06:40,4
2Andreas MikkelsenVW Polo WRC+28,0
3Kris MeekeCitroen DS3 WRC+53,7
4Dani SordoHyundai i20 WRC+1:41,7
5Robert KubicaFord Fiesta WRC+1:42,6
6Mikko HirvonenFord Fiesta WRC+1:54,6
7Mads OstbergCitroen DS3 WRC+3:04,6
8Elfyn EvansFord Fiesta WRC+3:16,8
9Bryan BouffierHyundai i20 WRC+3:47,0
10Thierry NeuvilleHyundai i20 WRC+4:03,7

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL