Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rajd Monte Carlo: Sebastien Loeb liderem po 1. dniu. Problemy Roberta Kubicy

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Pierwsze odcinki specjalne Rajdu Monte Carlo odbyły się pod dyktando dwóch mistrzów świata. Pierwszym liderem imprezy został Sebastien Loeb. Robert Kubica miał problem na trasie drugiego oesu.

Ponad połowę strat z pierwszego odcinka specjalnego udało się zniwelować Sebastienowi Ogierowi w drugiej próbie kończącej pierwszy dzień Rajdu Monte Carlo. Kierowca Volksagena wygrał na drugim oesie z przewagą ponad 10 sekund nad Jarim-Mattim Latvalą i blisko 18 nad trzecim Sebastienem Lobem.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał jednak 40-letni Leob, który na inauguracyjnym oesie odjechał całej stawce, pokonując m.in. trzeciego Ogiera o ponad pół minuty.

Z problemami pierwszy dzień zakończył Robert Kubica. Polak na pierwszym oesie był jedenasty, ale podczas drugiej próby stracił ponad cztery minuty do najlepszych.

Krakowianin na mecie potwierdził, że obróciło jego samochód, a ponadto pojawiły się problemy z alternatorem. Załoga zatrzymała się, restartowała auto i dojechała spokojnie do mety.

Problemy miał również Bryan Bouffier. Francuski kierowca wypadł z drogi na trasie drugiego oesu i stracił dobrą siódmą pozycję po inauguracyjnym odcinku.

Klasyfikacja generalna po 2 OS:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Sebastien LoebCitroen DS3 WRC
2Sebastien OgierVW Polo WRC+13,3
3Jari-Matti LatvalaVW Polo WRC+36,1
4Ott TanakFord Fiesta WRC+38,6
5Elfyn EvansFord Fiesta WRC+47,4
6Kris MeekeCitroen DS3 WRC+59,8
7Andreas MikkelsenVW Polo WRC+59,9
8Thierry NeuvilleHyundai i20 WRC+1:06,8
9Mads OstbergCitroen DS3 WRC+1:08,7
10Henning SolbergFord Fiesta WRC+1:17,6
31Robert KubicaFord Fiesta WRC+5:13,5

   

Rajd Monte Carlo: Kosmiczny czas Loeba! Kubica 11.

Komentarze (1):

 • Frank Book Zgłoś
  a czy kiedykolwiek ten niedojda kierowca kubica nie mial problemow. Zawsze cos , a ja wiem co jest nie tak, ON. Lotos prosze przestancie go sponsorowac, a zaoszczedzicie. Zawsze cos, rezultatow
  Czytaj całość
  zero tak w sumie jak zero z tego kierowcy jest. W KJSach sobie by nie poradzil z co dopiero w rajdach. Pozdrawiam

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL