Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Kubica najlepszy w trzecim dniu Rajdu Monte Carlo!

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Wygrany odcinek specjalny i dwa drugie miejsca, to dorobek Roberta Kubicy w trzecim dniu rywalizacji w Rajdzie Monte Carlo. Polak był zdecydowanie najlepszym kierowcą na tym etapie rajdu.

Ostatni sobotni odcinek specjalny Sisteron - Thoard był prawdziwą próbą sił. Trasa o długości ponad 36 kilometrów kryła sporo pułapek zwłaszcza w najwyższej sekcji, która przez kilka kilometrów była całkowicie pokryta lodem.

Robert Kubica nie miał łatwego zadania jadąc cały oes na oponach typu slick. W dodatku w pewnym momencie załoga pilotowana przez Macieja Szczepaniaka straciła hamulec ręczny. - Było trudno z powodu awarii hamulca. Bez ręcznego, na slickach i lodzie nie ma łatwo. Lodu było znacznie więcej niż się spodziewałem - powiedział na mecie krakowianin.

Kubica na trasie miał "moment", którego nie uniknęli również inni kierowcy z czołówki. Mimo tego popisał się świetnym rezultatem. Lepszy okazał się tylko Kris Meeke. Za plecami Polaka byli ponownie Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala (Fin na ostatnim pomiarze tracił 2 sekundy, by na mecie stracić 9,9).

Trzeci dzień rajdu był wyłącznie popisem załogi RK World Rally Team. W klasyfikacji dnia Kubica wyprzedził o 28,7 sekundy Meeke’a i o ponad minutę Loeba oraz Latvalę. Ogier w całym dniu stracił do krakowianina dwie minuty i 25 sekund.

Liderem rajdu pozostaje jednak Ogier. Mistrz świata ma 42,8 sekundy zapasu nad Latvalą i blisko dwie minuty nad trzecim Mikkelsenem. Robert Kubica, który zaczynał dzień jako 28., znajduje się na 13. pozycji.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się na trzech odcinkach specjalnych o łącznej długości 52 kilometrów. Start do pierwszego około godz. 9:30.

Klasyfikacja generalna po 3. dniu rajdu:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Sebastien OgierVW Polo WRC
2Jari-Matti LatvalaVW Polo WRC+42,8
3Andreas MikkelsenVW Polo WRC+1:49,8
4Mads OstbergCitroen DS3 WRC+2:42,8
5Dani SordoHyundai i20 WRC+3:16,1
6Thierry NeuvilleHyundai i20 WRC+3:20,8
7Elfyn EvansFord Fiesta WRC+4:51,7
8Martin ProkopFord Fiesta WRC+8:17,5
9Sebastien LoebCitroen DS3 WRC+9:02,2
10Kris MeekeCitroen DS3 WRC+10:06,0
13Robert KubicaFord Fiesta WRC+11:53,8

 

Rajd Monte Carlo: Kubica gorszy tylko od Loeba!

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL