Najnowsze Wyniki/Kalendarz

WRC: Sebastien Ogier zrównał się z Colinem McRae

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Sebastien Ogier odniósł w niedzielę trzecie w karierze zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo. Była to także 25. wiktoria francuskiego kierowcy w rajdowych mistrzostwach świata.

Sebastien Ogier wygrał swój pierwszy rajd w WRC blisko pięć lat temu triumfując w Rajdzie Portugalii za kierownicą Citroena. W tym samym roku dołożył następne zwycięstwo w Japonii, aby w 2011 wygrać kolejnych pięć imprez. Na prawdziwą serię zwycięstw musiał jednak czekać do czasu rozpoczęcia współpracy z Volkswagenem w 2013 roku.

Od tamtego czasu załoga Sebastien Ogier i Julien Ingrassia wygrała aż 18 rajdów. Tym samym zwycięstwo w rundzie otwierającej nowy sezon w Monte Carlo było jubileuszowym 25. w historii startów w WRC.

Ogier zrównał się tym samym w tabeli wszech czasów pod względem wygranych rajdów ze słynnym Brytyjczykiem Colinem McRae. Tylko jedno zwycięstwo dzieli Francuza od trzeciego w klasyfikacji Carlosa Sainza (26) i pięć od drugiego Marcusa Gronholma (30).

Dla Volkswagena, który wrócił do cyklu WRC przed dwoma laty, triumf Ogiera w Rajdzie Monte Carlo był 24. zwycięstwem w mistrzostwach świata.

Klasyfikacja kierowców z największą liczbą zwycięstw w WRC:

P.KierowcaIl. zwycięstw
1Sebastien Loeb78
2Marcus Gronholm30
3Carlos Sainz26
4Sebastien Ogier25
.Colin McRae25
6Tommi Makinen24

Sebastien Ogier wygrał słynny Rajd Monte Carlo!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL