Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rajd Włoch: Bardzo dobry początek Kubicy

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Robert Kubica dojechał do mety drugiego odcinka specjalnego z piątym czasem. Polska załoga Fiesty WRC była niewiele gorsza od dwukrotnego mistrza świata Sebastiena Ogiera.

Tempo na pierwszym piątkowym odcinku specjalnym dyktował niespodziewanie Hayden Paddon. Australijczyk za kierownicą i20 WRC wykręcił czas lepszy o pięć sekund od drugiego na mecie Sebastiena Ogiera.

W czołówce znaleźli się także Sordo (3.) i Latvala (4.). Świetny piąty czas zanotował Robert Kubica, który na 26-kilometrowej próbie Grighine Sud 1 stracił sześć sekund do Ogiera. – Wszystko w porządku. Odcinek był bardzo ciężki – niezwykle wąski – i notatki nie były najlepsze - raportował na mecie Kubica.

Kibice i komentatorzy nie mogli jednak nie zauważyć uszkodzeń na tylnej części jego Fiesty WRC. Problemy na trasie nie wpłynęły jednak na tempo krakowianina.

#dziejesiewsporcie: piłkarz zobaczył czerwoną kartkę - nazwał rywala "gejem"


Źródło: sport.wp.pl

Z walki o zwycięstwo odpadł jeden z faworytów rajdu, Kris Meeke. Brytyjczyk wypadł z drogi i poważnie uszkodził swoje zawieszenie. Citroen poinformował, że z załogą jest wszystko w porządku, lecz wróci na trasę dopiero w sobotę.

W klasyfikacji generalnej Kubica awansował na szóstą lokatę. Prowadzi Paddon przed Ogierem i Mikkelsenem. Zwycięzca czwartkowego superoesu Martin Prokop jest 11.

Klasyfikacja generalna po 2 OS:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Haydden PaddonHyundai i20 WRC
2Sebastien OgierVW Polo WRC+4,0
3Andreas MikkelsenVW Polo WRC+8,7
4Jari-Matti LatvalaVW Polo WRC+8,8
5Dani SordoHyundai i20 WRC+13,7
6Robert KubicaFord Fiesta RS WRC+15,0
7Ott TanakFord Fiesta RS WRC+15,5
8Thierry NeuvilleHyundai i20 WRC+19,9
9Mads OstbergCitroen DS3 WRC+20,6
10Elfyn EvansFord Fiesta RS WRC+25,5

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL