Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

WRC: Ogier i Al-Attiyah w jednym zespole?

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Nasser Al-Attiyah potwierdził, że pracuje nad zaliczeniem pełnego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata za kierownicą Polo R WRC nowej generacji. Zespołowym partnerem Katarczyka może zostać Sebastien Ogier.

Polo R WRC w specyfikacji na sezon 2017 powstało jeszcze zanim Volkswagen ogłosił wycofanie się z Rajdowych Mistrzostwach Świata. Samochód najlepszego zespołu ostatnich lat może wykupić zespół prywatny i wiele wskazuje na to, że na taką opcję skusi się, dysponujący znacznym budżetem Nasser Al-Attiyah.

Były mistrz WRC-2 i dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar może liczyć na pomoc swojego kraju. Państwowy fundusz Kataru ma 14,6 proc. udziałów w Grupie Volkswagena i razem z Red Bullem planuje stworzyć prywatny team, w którym jednym z kierowców będzie właśnie Al-Attiyah. Mocarstwowe plany Katarczyków potwierdza plan ściągnięcia jako lidera zespołu Sebastiena Ogiera, który po wycofaniu VW nadal nie podpisał kontraktu z nową ekipą.

- Czynimy starania, aby pojechać nowym Polo R WRC w 2017 roku. Jak dobrze wiecie, Katar ma udziały w Grupie VW. W Katarze odbyliśmy spotkanie i próbujemy zrealizować ten projekt. Jeśli się uda, zaliczę pełny sezon w 2017 roku - powiedział Al-Attiyah.

Z kolei dla Ogiera to kolejna opcja startów w przyszłym sezonie. Z Francuzem rozmawiają również szefowie ekip Citroena i M-Sportu.

ZOBACZ WIDEO To dlatego Maja Włoszczowska odniosła życiowy sukces na igrzyskach

W jakim zespole powinien jeździć Ogier?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL