Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Massimo Bettiol

Toyota nie dla Roberta Kubicy!

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
We wtorek odbędzie się prezentacja zespołu rajdowego Toyoty na sezon 2017. W japońskiej ekipie na pewno nie zobaczymy Roberta Kubicy, o czym marzyło wielu kibiców WRC w Polsce.

W przyszłym sezonie Toyota powróci do rywalizacji w WRC po kilkuletniej przerwie. Japończycy od wielu miesięcy przygotowują w tym celu model Yaris w specyfikacji rajdowej.

Toyota nie ukrywała, że zależy jej na zakontraktowaniu doświadczonych i szybkich zawodników, którzy pomogliby jej w walce o wygrane. To wywołało plotki, że do japońskiej ekipy może dołączyć Robert Kubica. Polak ma za sobą sezon 2015 spędzony za kierownicą rajdówki, ale nie mógł liczyć na wsparcie zespołu fabrycznego, co ostatecznie doprowadziło do jego odejścia z rajdowych samochodowych mistrzostw świata.

W przyszłym roku Kubicy najprawdopodobniej ponownie nie zobaczymy w WRC. Maciej Szczepaniak, który był pilotem Polaka, zdradził na konferencji prasowej w Warszawie, że Kubicy zabraknie na wtorkowej prezentacji Toyoty na sezon 2017.

W rajdach pozostanie za to Szczepaniak, który nadal będzie pilotem Huberta Ptaszka. Polacy będą startować w WRC2 Fordem Fiesta. Zaliczą siedem rudnd w sezonie 2017.

ZOBACZ WIDEO Nokaut Napoli, piękny gol Zielińskiego! Skrót meczu Cagliari Calcio - SSC Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy jesteś zaskoczony decyzją Toyoty w sprawie Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL