Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / HUGO DELGADO

Andreas Mikkelsen w Citroenie na Rajd Sardynii

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
W Rajdzie Sardynii w samochodzie Citroena wystąpi Andreas Mikkelsen. Norweg od początku sezonu 2017 ścigał się w klasie WRC-2.

Stephane Lefebvre odda swój samochód z numerem 9 Andreasowi Mikkelsenowi na czas Rajdu Sardynii. Wróci do niego na Rajd Polski, który odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca.

Mikkelsen po odejściu Volkswagena z WRC, nie znalazł miejsca w fabrycznym zespole. Skupił się zatem na startach w klasie WRC-2, w której odniósł dwa zwycięstwa w tym sezonie.

Yves Matton z Citroen Total World Rally Team uważa, że zespół nie osiąga takich wyników, jakich zakładano przed sezonem 2017. Stąd angaż doświadczonego Mikkelsena na najbliższy rajd.

- Decyzja ta nie jest karą dla Lefebvre, lecz próbą zwiększenia naszych szans. Wróci na Rajd Polski. Natomiast Andreas ma doświadczenie z Rajdem Sardynii, a my przecież nie byliśmy tu obecni rok temu. Nie stawiamy mu jednak konkretnego celu - powiedział Matton.

- Nie mogę się już doczekać testów, aby sprawdzić auto i przygotować się do rajdu. Może zabraknąć mi czasu na początku, ale najważniejszą rzeczą jest to, że wracam do czołówki z silnym zespołem. Chciałbym podziękować każdemu, kto nad tym pracował - skomentował Mikkelsen.

Rajd Sardynii odbędzie się w dniach 8-11 czerwca.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 62. Ryszard Pawłowski spadał z lawiną w Himalajach. "Wydarzył się cud. To było niesamowite!" [3/5]

Czy Andreas Mikkelsen będzie na podium w Rajdzie Sardynii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL