WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Łukasz Pieniążek

Włoskie zadanie Łukasza Pieniążka

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Po udanym występie w Portugalii, na Łukasza Pieniążka i Przemysława Mazura czeka kolejne bardzo trudne wyzwanie. W drugi weekend czerwca polska załoga weźmie udział w Rajdzie Sardynii.

Dla Łukasza Pieniążka i Przemysława Mazura będzie to trzeci start za kierownicą Peugeota 208 T16 R5. Nastroje w zespole, po wywalczeniu 5. miejsca w WRC 2 podczas Rajdu Portugalii, są znakomite, lecz nadal głównym celem jest nauka. Zawodnicy nie ukrywają jednak, że będą chcieli powalczyć o jak najlepszy wynik na Sardynii. Dla obu zawodników będzie to debiut w zawodach. 

- Każdy przejechany kilometr pozwala mi lepiej poznać Peugeota 208 T16 R5. W poprzedniej rundzie najważniejszy był dla mnie fakt, że przejechaliśmy komplet odcinków specjalnych. Na Sardynii cel jest podobny - skupiamy się na zbieraniu doświadczeń. Nie ukrywam jednak, że będę walczył także o jak najlepszy wynik. Konkurencja jest mocna, ale spróbujemy utrzymywać równe i konsekwentne tempo. To będzie dla nas debiut we Włoszech, dlatego jestem bardzo ciekawy, jak będą prezentowały się tamtejsze odcinki specjalne. Pewne jest, że musimy przygotować się na wysokie temperatury, już podczas testów było naprawdę gorąco - powiedział Pieniążek.

Start siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zaplanowano na czwartek 8 czerwca, natomiast zakończenie na niedzielę 11 czerwca. Na Sardynii kierowcy zmierzą się z ekstremalnymi, szutrowymi trasami pełnymi licznych pułapek. Tamtejsze trasy są szybkie i bardzo wąskie, przez co nie ma tu miejsca na błędy.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piłkarz Realu tym gestem rozwścieczył Koreańczyków

Czy Łukasz Pieniążek ukończy Rajd Sardynii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL