WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran

Kajetan Kajetanowicz: Nauczyłem się sporo od Nassera

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Rajd Cypru wygrał Nasser Al-Attiyah i Baumel. Charakterystyka trasy zdecydowanie przypominała legendarny Rajd Dakar, czyli warunki, w jakich Katarczyk czuje się wyśmienicie. Dlatego Kajetan Kajetanowicz sporo podpatrzył u doświadczonego kierowcy.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wygrali w niedzielę trzy z sześciu prób, resztę kończąc na drugich miejscach. Efektem fantastycznej postawy była wygrana w drugim etapie Rajdu Cypru i dopisanie do tabeli sezonowej siedmiu punktów, które były do zdobycia. Determinacja i walka do samego końca pozwoliła Rajdowym Mistrzom Europy nie tylko utrzymać drugą pozycję w cyklu FIA ERC, ale również skutecznie zmniejszyć różnicę punktową do liderów.

- Wygrywaliśmy odcinki specjalne i w zasadzie cała niedziela Rajdu Cypru należała do zespołu LOTOS Rally Team. Kolejny raz udowadniamy, że nigdy się nie poddajemy, choć nie jest to łatwe po trudnościach. Nasser jechał bardzo dobrze i dużo mogłem się od niego nauczyć. Zawsze jestem wdzięczny takim zawodnikom i choć robią to nieświadomie, jest to dla mnie duża lekcja, gdy ścigam się z tak doświadczonymi i szybkimi kierowcami. Wywozimy siedem punktów i jestem dumny z pracy członków zespołu, bo dali z siebie wszystko. Zmniejszamy różnicę punktową do lidera i jesteśmy gotowi do walki w Rzeszowie - powiedział "Kajto".

Liderem Rajdowych Mistrzostw Europy pozostaje Bruno Magalhaes, który po wypadku nie dotarł do mety zawodów na Cyprze. Portugalczyk ma w dorobku 93 punkty i jego przewaga nad Kajetanowiczem wynosi już tylko 14 "oczek".

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej


Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Rzeszowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):