Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ford Focus WRC z 1999 rokuMateriały prasowe / Silverstone Auctions / Ford Focus WRC z 1999 roku

Rajdówka Colina McRae na sprzedaż. Jest warta 170 tys. dolarów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nie lada gratka czeka na kibiców rajdów samochodowych. 23 lutego podczas imprezy Race Retro w Wielkiej Brytanii licytowana będzie rajdówka Colina McRae. Wartość Forda Focusa z sezonu 1999 szacowana jest na ok. 170 tys. dolarów.

W latach 90. Colin McRae był jednym z najpopularniejszych kierowców rajdowych. W sezonie 1995 Szkot zdobył tytuł mistrza świata WRC. Miał wtedy 27 lat i 78 dni, będąc tym samym najmłodszym zawodnikiem w historii, który sięgnął po czempionat. Na ogromną popularność McRae miał wpływ fakt, że użyczył on nazwiska popularnej grze komputerowej poświęconej rajdom samochodowym.

Fanów z pewnością zainteresuje fakt, że 23 lutego podczas Race Retro w Wielkiej Brytanii będzie można zakupić Forda Focusa w specyfikacji WRC z sezonu 1999. McRae korzystał z tego konkretnego modelu w czterech rajdach - w Hiszpanii, Francji, Grecji i Chinach. W tamtej kampanii szkocki kierowca wygrał dla amerykańskiego producenta dwie imprezy - Rajd Portugalii i Rajd Safari. 

Firma "Silverstone Auctions", która zajmuje się sprzedażą dawnego samochodu McRae, oszacowała jego wartość. Jej zdaniem, aby wygrać aukcję trzeba będzie wyłożyć od 170 do 200 tys. dolarów. - Poproś kogokolwiek, by wymienił ci nazwisko kierowcy z WRC, a pierwsze jakie przychodzi na myśl to McRae. On nadal jest ulubieńcem kibiców - twierdzi Adam Rutter, który zajmuje się klasykami w brytyjskiej firmie.

Niezwykle wysoka awaryjność rajdówki Forda w sezonie 1999 sprawiła, że McRae ukończył tylko trzy imprezy. W efekcie Szkot zajął dopiero szóste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

McRae zginął 15 września 2007 roku w katastrofie pilotowanego przez siebie śmigłowca. Miał 39 lat.


ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: To sygnał dla związków sportowych

Czy Colin McRae był najlepszym kierowcą w WRC w latach 90.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL