WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Massimo Bettiol / Stringer / Na zdjęciu: Ott Tanak

Toyota stawia sobie za cel tegoroczne mistrzostwo w WRC

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Ott Tanak z fabrycznego teamu Toyoty zapowiada, że jego zespół będzie chciał podtrzymać dobrą passę po wygranej w Argentynie i przyjeżdża na Rajd Portugalii z podobnym identycznym nastawieniem.

Po niezłym początku sezonu i dublecie na podium Rajdu Monte Carlo, zespół Toyoty wyraźnie spuścił z tonu w kolejnych rundach. Ożywienie nastąpiło dopiero we Francji za sprawą drugiego miejsca Ott Tanaka w Rajdzie Korsyki. Estończyk triumfował później w Argentynie. W takiej dyspozycji trzeci kierowca poprzedniego sezonu jest jednym z faworytów rozgrywanego w ten weekend Rajdu Portugalii.

- Po testach przed Portugalią mamy podobne odczucia jak przed wygraną w Argentynie - oznajmił Tanak podczas konferencji zapowiadającej szóstą rundę WRC. - Staraliśmy się szukać w zasadzie detali, aby coś poprawić. Samochód jest podobny do tego jak w Argentynie i potrzebne było tylko jego odpowiednie dostrojenie.

Doskonała jazda 30-latka w ostatnich rundach sprawiła, że zarówno on jak i zespół znów są traktowani jako poważni pretendenci do walki o mistrzostwo. Toyota nie ukrywa zresztą, że walczy o to, w ledwie drugim sezonie po powrocie do WRC.

- W poprzednim roku po szybkiej wygranej brakowało nam tego w dalszej fazie sezonu. W tegorocznej kampanii głównym celem jest mistrzostwo. Mamy nowy zespół i wciąż wiele się uczymy. Widać jednak, że doganiamy rywali. Atmosfera jest świetna - podkreślił Tanak.

Na czwartkowym porannym przejeździe odcinka testowego Ott Tanak nie forsował tempa i zajął dopiero siódme miejsce. Shakedown zwyciężył inny kierowca Toyoty, Jari-Matti Latvala.

ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"

Czy Toyota wygra najbliższą rundę WRC - Rajd Portugalii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL