WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Łukasz Pieniążek podczas testów przed Rajdem Korsyki

Rajd Portugalii: Łukasz Pieniążek w czołówce. Dani Sordo liderem w WRC

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Świetnie spisała się załoga Łukasz Pieniążek - Przemysław Mazur podczas pierwszej piątkowej pętli Rajdu Portugalii. Po trzech odcinkach Polacy zajmują 3. miejsce w WRC2. Liderem klasyfikacji generalnej rajdu jest Dani Sordo z Hyundaia.

Łukasz Pieniążek występujący w barwach zespołu Printsport Oy, jechał systematycznie w czołówce na każdym z trzech odcinków porannej pętli. Na ostatnim oesie Ponte de Lima przebił się z czwartej pozycji w klasyfikacji WRC2 na trzecią, z przewagą 19 sekund nad czwartym Jarim Huttunenem.

- Wszystko idzie zgodnie z planem! Na ostatnim odcinku kończyły nam się opony, więc musiałem jechać płynnie i czysto. Na kolejnej pętli postaramy się utrzymać tempo - mówił Łukasz Pieniążek przed przerwą na pierwszy tego dnia serwis.

Liderem drugiej klasy mistrzostw świata jest Stephane Lefebvre, który ma 27,5 sekundy przewagi nad Gusem Greensmithem i ponad 34 sekundy nad trzecim Pieniążkiem.

W najwyższej kategorii WRC na trzech odcinkach specjalnych pierwszej pętli lider zmieniał się po każdej próbie. Podczas pierwszego oesu Viana do Castelo przodownictwo objął Hayden Paddon. Po przejeździe Caminha zmienił go Kris Meeke, a na serwis jako lider zjechał ostatecznie zwycięzca odcinka specjalnego Ponte de Lima - Dani Sordo.

Liderzy mistrzostw jadą tuż za podium. Czwarty jest "czyszczący" trasę jako pierwsza załoga Sebastien Ogier, a nieco ponad 2 sekundy traci do niego piąty Thierry Neuville.

Dramat przeżyli już na pierwszej pętli kierowcy Toyoty. Po pierwszym odcinku z powodu awarii samochodu z rywalizacji wycofał się zwycięzca Rajdu Argentyny, Ott Tanak. Na kolejnym przejeździe zawieszenie uszkodził Jari-Matti Latvala.

Czołówka Rajdu Portugalii po 4 z 20 OS:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Dani SordoHyundai i20 Coupe WRC48:02.4
2Kris MeekeCitroen C3 WRC+4.6
3Hayden PaddonHyundai i20 Coupe WRC+4.8
4Sebastien OgierFord Fiesta WRC+7.3
5Thierry NeuvilleHyundai i20 Coupe WRC+9.4
6Andreas MikkelsenHyundai i20 Coupe WRC+10.5
7Craig BreenCitroen C3 WRC+14.8
8Elfyn EvansFord Fiesta WRC+20.3
9Teemu SuninenFord Fiesta WRC+23.0
10Mads OstbergCitroen C3 WRC+25.4
...
14Łukasz PieniążekŠkoda Fabia R5+3:13.9


ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: To czas w moim życiu, w którym jestem szczęśliwy

Czy Sebastien Ogier wygra Rajd Portugalii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL