WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Łukasz Pieniążek podczas Rajdu Korsyki

Rajd Portugalii: Łukasz Pieniążek na podium po 1. etapie! W klasie WRC plaga wypadków

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur kontynuują świetną jazdę na trasach Rajdu Portugalii. Polski duet po 1. etapie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji WRC2. Liderem rajdu jest Thierry Neuville, który skorzystał na problemach rywali.

Łukasz Pieniążek poprawił się o jedną lokatę w porównaniu do piątkowej porannej pętli i pierwszy dzień rywalizacji w Rajdzie Portugalii skończył jako wicelider w klasie WRC2. Kierowca Skody Fabii przesunął się lokatę wyżej po swoim najlepszym występie na drugim przejeździe oesu "Caminha", gdzie zajął trzecie miejsce i wyprzedził w "generalce" Stephane'a Lefebvre.

Do lidera Gusa Greensmitha polska załoga traci nieco ponad 34 sekundy. Za plecami czai się jednak wspomniany Lefebvre, który zakończył dzień ze stratą pół sekundy do Pieniążka. Czwarty Pedro Heller jest gorszy o blisko minutę.

W rywalizacji w klasie WRC do siódmego odcinka specjalnego kontynuowana była tendencją ze zmianą lidera po każdym oesie. Po wyjeździe z serwisu przodownictwo objął ponownie Kris Meeke, który wygrał odcinek "Viana do Castelo". W kolejnej próbie "Caminha" najlepszy był Thierry Neuville, a nowym liderem został Hayden Paddon.

Nowozelandczyk odpadł jednak z rywalizacji już na kolejnym odcinku specjalnym, a pierwszą lokatę po awansie aż z czwartego miejsca zajął Neuville. Belg dobił jeszcze rywali na kończących dzień ulicznych oesach w Porto, o długości ledwie 2 kilometrów, gdy powiększył swoje prowadzenie z 7 do 17 sekund.

ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"

Już na piątym odcinku specjalnym z marzeniami o wygranej pożegnał się broniący tytułu Sebastien Ogier. Francuz uderzył w nasypaną nawierzchnię przednim kołem swojej Fiesty WRC i stoczył się do rowu, wpadając między drzewa.

Przypomnijmy, że już na pierwszej pętli z pierwszego etapu wycofali się kierowcy Toyoty - Ott Tanak i Jari-Matti Latvala. Fińscy kierowcy, którzy byli od początku szybcy na trasach w Portugalii, uszkodzili mocno swoje samochody po przygodach na trasie.

Czołówka Rajdu Portugalii po 1. etapie:

P.KierowcaSamochódCzas/strata
1Thierry NeuvilleHyundai i20 Coupe WRC1:37:30.7
2Elfyn EvansFord Fiesta WRC+17.7
3Dani SordoHyundai i20 Coupe WRC+24.3
4Teemu SuninenFord Fiesta WRC+28.1
5Mads OstbergCitroen C3 WRC+43.6
6Kris MeekeCitroen C3 WRC+45.8
7Esapekka LappiToyota Yaris WRC+1:18.7
8Craig BreenCitroen C3 WRC+2:27.3
9Gus GreensmithFord Fiesta R5+6:57.1
10Łukasz PieniążekŠkoda Fabia R5+7:31.4

Czy Thierry Neuville dowiezie do mety zwycięstwo w Rajdzie Portugalii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL