Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Grzegorz Grzyb w Skodzie Fabii R5Materiały prasowe / RSMP.PL / Na zdjęciu Grzegorz Grzyb w Skodzie Fabii R5

Rajd Dolnośląski: Grzyb wygrał zaciętą walkę na 1. etapie. Mistrz Polski skończył za drogą

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Załoga Grzegorz Grzyb i Robert Hundla prowadzi po pierwszym etapie rywalizacji w Rajdzie Dolnośląskim. Liderowi RSMP po piętach depcze jednak inny kierowca Skody - Mikołaj Marczyk.

W pierwszym etapie zaplanowanym na dwie pętle, złożone łącznie z sześciu odcinków specjalnych, po trzy próby wygrali Grzegorz Grzyb i Mikołaj Marczyk. Liderem rajdu od pierwszego do ostatniego oesu dnia był bardziej doświadczony kierowca Skody. Grzyb uzyskał jednak niewielką, wynoszącą 4,6 sekundy przewagę nad najgroźniejszym rywalem przed niedzielnym drugim etapem.

Podium pierwszego etapu uzupełnił Jakub Brzeziński. Trzeci z kierowców Skody w czołówce ma 11-sekundową stratę do lidera i również jest w grze o końcowe zwycięstwo.

Z rajdem bardzo szybko pożegnał się obrońca tytułu mistrza Polski i triumfator dwóch ostatnich edycji Rajdu Dolnośląskiego, Filip Nivette. Kierowca startujący w klasie Open N wypadł z trasy na trzecim odcinku, lądując swoją Fiestą Proto między drzewami.

Dwójkę swoich czołowych kierowców straciła na pierwszym etapie rybnicka grupa Rallytechnology. Po drugim oesie z powodu problemów technicznych zatrzymał się Zbigniew Gabryś. Przed ostatnią próbą dnia ten sam los spotkał Dariusza Polońskiego. Obaj kierowcy oddawali wysoką szóstą lokatę.

Czwarty po pierwszym dniu rywalizacji Tomasz Kasperczyk traci do podium blisko 30 sekund. Kierowca Tiger Energy Drink Rallye Team ma jednak ponad minutę przewagi nad piątym Jarosławem Kołtunem. Feralne dla kierowców na pierwszym etapie szóste miejsce zajmuje Łukasz Byśkiniewicz.

W rywalizacji kierowców w samochodach na jedną oś, zaciętą walkę o zwycięstwo toczą Jacek Jurecki i Kacper Wróblewski. Po pierwszym etapie górą jest kierowca Blachdom Plus Evotech Rally Team, który ma 5,6 sekundy nad młodym adeptem zespołu Rallytechnology.

Czołówka Rajdu Dolnośląskiego po 1. etapie:

P.Kierowca/pilotSamochódCzas/strata
1Grzyb/HundlaŠkoda Fabia R538:31.9
2Marczyk/GospodarczykŠkoda Fabia R5+00:04.6
3Brzeziński/KozdrońŠkoda Fabia R5+00:10.9
4Kasperczyk/SytyFord Fiesta R5+00:37.1
5Kołtun/PleskotFord Fiesta R5+01:16
6Byśkiniewicz/WisławskiHyundai I20 R5+02:20.6
7Słobodzian/DachowskiSubaru Impreza STi+02:23.5
8Jurecki/TrelaPeugeot 208 VTi R2+03:09.2
9Wróblewski/SpentanyPeugeot 208 VTi R2+03:14.8
10Łata/RoikFord Fiesta Proto+04:00.8


ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"

Kto wygra Rajd Dolnośląski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL