Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Brzeziński podczas Rajdu DolnośląskiegoMateriały prasowe / Jakub Rozmus / Jakub Brzeziński podczas Rajdu Dolnośląskiego

Spektakularna wygrana Jakuba Brzezińskiego w Rajdzie Dolnośląskim

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń po wygranej na ostatnim odcinku specjalnym zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Rajdu Dolnośląskiego. Kierowca Skody Fabii został także liderem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Cieszący się prowadzeniem od pierwszego odcinka specjalnego Grzegorz Grzyb przegrał walkę z Jakubem Brzezińskim na kończącym Rajd Dolnośląski Power Stage "Złoty Stok" i różnicą 0,3 oddał fotel lidera w ręce "Colina" w najgorszym możliwym momencie. Była to najmniejsza różnica między kierowcami na mecie RSMP.

Brzeziński zapewnił sobie wygraną świetną jazdą na drugim etapie, podczas którego wygrał 4 z 5 odcinków specjalnych, oddając tylko jedną próbę Grzybowi. Mistrz z sezonu 2016 w całym rajdzie triumfował na pięciu oesach.

Drugi po pierwszym etapie Mikołaj Marczyk odpadł z rywalizacji po wypadku na trasie ósmego odcinka specjalnego "Rogówek". Kierowca i pilot Szymon Gospodarczyk nie doznali poważniejszych obrażeń, ale mogli mocno żałować pewnego niemal miejsca na podium.

Z niepowodzenia Marczyka skorzystał Tomasz Kasperczyk i Daniel Syty, którzy osiągnęli trzeci czas w klasyfikacji generalnej za Brzezińskim i Grzybem. Czwarty ze stratą ponad minuty do podium był Jarosław Kołtun.

ZOBACZ WIDEO: Włoski dziennikarz nie ma wątpliwości. "Robert Kubica to idealny kierowca dla Ferrari"


W kategorii Open triumfowali Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski. Zacięty pojedynek Jacka Jureckiego i Kacpra Wróblewskiego w ośce zakończył się wygranąa tego pierwszego. Wróblewski, który był wyżej w pierwszej rundzie RSMP w Świdnicy, stracił na mecie do Jureckiego pięć sekund.

Po dwóch rundach mistrzostw Polski w walce o tytuł prowadzi Jakub Brzeziński przed Grzegorzem Grzybem. Na trzecie miejsce awansował Tomasz Kasperczyk. Kolejna runda Rajd Nadwiślański zostanie rozegrana 8-10 czerwca.

Aktualizacja: Kacper Wróblewski i Jacek Spentany wygrali ostatecznie rywalizację w klasie samochodów z napędem na jedną oś, po tym jak jak Jacek Jurecki i Michał Trela otrzymali 10 sekundową karę za strącenie szykany na ostatnim odcinku. Dla Wróblewskiego to druga wygrana z rzędu po Rajdzie Świdnickim w kategorii 2WD.

Czołówka 52. Rajdu Dolnośląskiego - Hotel Zieleniec:

P.Kierowca/pilotSamochódCzas/strata
1Brzeziński/KozdrońŠkoda Fabia R51:11:50.2
2Grzyb/HundlaŠkoda Fabia R5+00:00.3
3Kasperczyk/SytyFord Fiesta R5+01:10.9
4Kołtun/PleskotFord Fiesta R5+02:19.2
5Byśkiniewicz/WisławskiHyundai I20 R5+03:58.7
6Słobodzian/DachowskiSubaru Impreza STi+04:00.5
7Wróblewski/SpentanyPeugeot 208 VTi R2+05:27.6
8Jurecki/TrelaPeugeot 208 VTi R2+05:32.6
9Strychalski/PochrońNissan 350Z+07:50.7
10Bolek/JanikPeugeot 208 R2+08:31.3

Czy Jakub Brzeziński zdobędzie mistrzostwo Polski w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL