Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / P1 Media Sports / Robert Kubica

Rajdowa Fiesta Roberta Kubicy wystawiona na sprzedaż

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Ford Fiesta RS WRC, którym po trasach rajdowych mistrzostw świata jeździł Robert Kubica, zmieni właściciela. Samochód był utrzymywany w idealnym stanie dzięki firmie M-Sport.

Robert Kubica wsiadł do Forda Fiesty RS WRC w swoim pierwszym regularnym sezonie w rajdowych mistrzostwach świata w 2014 roku. Pilotem obecnego kierowcy Williamsa był wówczas Maciej Szczepaniak, który zastąpił na tym stanowisku Macieja Barana.

Samochód oznaczony numerem #27 został zgłoszony do ośmiu imprez cyklu WRC. Za jego kierownicą Kubica sięgnął po najlepszy wynik w tamtym sezonie tj. 6. miejsce na mecie Rajdu Argentyny.

Maszyna Forda w dwóch wcześniejszych sezonach służyła Madsowi Ostbergowi i Petterowi Solbergowi. Od Kubicy samochód przejął doświadczony francuski rajdowiec Eric Brunson, który ścigał się nim w mistrzostwach kraju.

Brunson poinformował o chęci sprzedaży samochodu za pośrednictwem Twittera. W ofercie czytamy, że silnik został kompletnie odbudowany, a maszyna pozostała "utrzymana w nieskazitelnym stanie" dzięki wsparciu M-Sportu.


ZOBACZ WIDEO Lewandowski zabrał głos w sprawie transferu. "Nie myślę o klubie. Liczy się tylko mundial"

Czy Robert Kubica powinien w przyszłości wrócić do rajdów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL