Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz KasperczykMateriały prasowe / Janusz Boruta / Tomasz Kasperczyk

Tomasz Kasperczyk wygrał minimalną różnicą Rajd Śląska

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Załoga Tomasz Kasperczyk i Damian Syty odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O wygranej zdecydował ostatni oes i decyzja o anulowaniu kary dla kierowcy.

O losach rywalizacji na trasach Górnego Śląska, zdecydowała druga sobotnia pętla zamykająca czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po wygranej na 1. etapie i szybkiej jeździe w sobotni poranek, jako lider klasyfikacji generalnej na trasę ostatnich oesów wyjechał Mikołaj Marczyk.

Kierowca Skoda Polski Motorsport po awarii samochodu na przedostatnim odcinku specjalnym "Chybie" (19,82 km) wypadł z punktowanej dziesiątki. Tym sposobem na pozycję lidera powinien awansować drugi Tomasz Kasperczyk, który jednak w tym samym czasie otrzymał karę za potrącenie szykany.

Nagana w postaci 10 sekund dla kierowcy Tiger Energy Drink Rallye Team sprawiła, że musiał on uznać wyższość Jakuba Brzezińskiego w klasyfikacji generalnej. Lider cyklu RSMP na ostatnim odcinku specjalnym postawił kropkę nad "i", wygrywając Power Stage "Suszec".

Kasperczyk po zakończeniu ostatniego oesu odwołał się od kary sędziów, którzy przyjęli uzasadnienie ubiegłorocznego zwycięzcy rajdu i cofnęli od jego czasu w/w 10 karnych sekund. Tym sposobem kierowca pilotowany przez Damiana Sytego sięgnął po pierwsze zwycięstwo na trasach RSMP w 2018 roku, triumfując różnicą 0,2 sekundy nad Brzezińskim.

Trzecie miejsce na "pudle" zajął Zbigniew Gabryś, który zapewnił zespołowi Rallytechnology podium w domowej rundzie RSMP. Czwarte miejsce przypadło innemu kierowcy rybnickiego teamu - Dariuszowi Polońskiemu.

Triumfatorem klasy Open był szósty Marcin Słobodzian. Za kierowcą Suberu Imprezy STi sklasyfikowano najlepszych kierowców w "ośce". Na Śląsku w klasie 4 wygrał Jacek Jurecki przed Kacprem Wróblewskim. Obaj zawodnicy korzystali z podwozia Peugeota 208 VTi R2.

Rajd Śląska stanowił czwartą z siedmiu zaplanowanych rund RSMP w sezonie 2018. Kolejna impreza Rajd Rzeszowski zostanie rozegrany 9-11 sierpnia.

Czołówka 2. Rajdu Śląska:

P.ZałogaSamochódCzas/strata
1Kasperczyk/SytyFord Fiesta R501:03:22.9
2Brzeziński/KozdrońŠkoda Fabia R5+00:00.2
3Gabryś/NatkaniecFord Fiesta R5+01:01.1
4Poloński/SitekFord Fiesta R5+01:21.6
5Byśkiniewicz/WisławskiHyundai I20 R5+01:50.2
6Słobodzian/DachowskiSubaru Impreza STi+02:52.8
7Jurecki/TrelaPeugeot 208 VTi R2+05:01.4
8Wróblewski/SpentanyPeugeot 208 VTi R2+05:05.1
9Łata/MajewskiFord Fiesta Proto+05:17.1
10Bolek/GaśPeugeot 208 R2+06:34.6

 

ZOBACZ WIDEO Zaskakujące sceny na lotnisku. Kibice podziękowali piłkarzom reprezentacji Polski

Czy Jakub Brzeziński zostanie mistrzem Polski w sezonie 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL