Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastien OgierMateriały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Sebastien Ogier

Ostatnie dwa lata Ogiera w WRC. Francuz chce cieszyć się życiem

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Sebastian Ogier opuścił ekipę M-Sport i na dwa kolejne sezony związał się z Citroenem. Sześciokrotny mistrz świata WRC nie planuje ścigać się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata dłużej niż do końca 2020 roku.

Sebastien Ogier po zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata z M-Sportem przeniósł się do Citroena. Francuz zapowiada, że będą to jego dwa ostatnie sezony w WRC. Później kierowca planuje zająć się życiem codziennym. - To mój ostatni kontrakt. Spędzam 200 dni w roku poza domem. Czas najwyższy zająć się żoną i synem - powiedział.

Citroen to aktualnie najgorszy zespół w WRC. Ogier zdecydował się na podjęcie wyzwania. - Jeden rok w zespole to byłoby za mało. Żeby osiągnąć jakikolwiek sukces, potrzeba przynajmniej dwóch sezonów. Stąd taka decyzja. Później odchodzę z rajdów - wyjaśnił.

Sebastien Ogier nie ma określonych planów na przyszłość. Wie jednak, że nie zrezygnuje całkowicie ze ścigania. - Nie zdecydowałem jeszcze, co będę robił po WRC. Chciałbym nadal rywalizować, na pewno chętnie wezmę udział w 24 Le Mans. Mam także kontakt z Fordem z sprawie GT - zasygnalizował Francuz.

Sześciokrotny mistrz świata nie jest jednak zainteresowany seriami elektrycznymi. - Nie kręci mnie taka jazda. Nie kontaktowałem się z żadnym z zespołów. Opierając się na opinii innych, myślę, że to niezbyt fascynujące wyścigi. Mają jeszcze czas na rozwój, być może za jakiś czas sytuacja ulegnie zmianie - zakończył Ogier.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Bunt piłkarzy w Manchesterze United. "To wszystko jest bardzo niegrzeczne"

Czy uważasz, że Sebastien Ogier powalczy o tytuł mistrza świata w barwach Citroena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL