Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz PieniążekMateriały prasowe / Na zdjęciu: Łukasz Pieniążek

Wielki sukces Łukasza Pieniążka. M-Sport postawił na Polaka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
M-Sport przygotuje na sezon 2019 dwa Fordy Fiesta w specyfikacji WRC2. Jedną z nich otrzyma Łukasz Pieniążek. Polak w barwach brytyjskiej ekipy przejedzie aż 10 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

W ostatnich dwóch latach M-Sport zdobywał tytuły mistrzowskie z Sebastienem Ogierem w WRC. Brytyjska firma dostrzegła też potencjał tkwiący w kierowcach rywalizujących w WRC2 i postanowiła w sezonie 2019 zbudować dwie rajdówki w tej specyfikacji. Otrzymają je Łukasz Pieniążek oraz Gus Greensmith.

M-Sport, który zasłynął z promocji młodych talentów, mocno uwierzył w Pieniążka. Polak za kierownicą rajdowej Fiesty wystąpi w aż dziesięciu rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Pieniążek od kilku lat startuje w rajdach. Dwa sezony spędził w mistrzostwach Europy, następnie przeniósł się do WRC. Na swoim koncie ma m.in. podium w klasie WRC2 wywalczone w Portugalii. Do jego debiutu w barwach M-Sportu dojdzie przy okazji Rajdu Szwecji.

- To kolejny sezon w mojej karierze i jestem podekscytowany tym, że dołączam do M-Sportu. Wierzę, że dzięki doświadczeniu tej ekipy będę w stanie wznieść się na kolejny poziom jako kierowca rajdowy. Mamy świetny program na ten sezon i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia rywalizacji - przekazał Pieniążek.

- Łukasz rozpoczyna współpracę z nami, ale zdajemy sobie sprawę z jego dotychczasowych wyników. Śledziliśmy jego występy, bo zawsze tak robimy przy kontraktowaniu młodych kierowców. Biorąc pod uwagę jego dwa sezony spędzone w WRC2, jest gotów na kolejny krok. Na pewno jest zdeterminowany, by jak najwięcej się nauczyć i podnieść swoje umiejętności - dodał Richard Millener, szef zespołu.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Rajdu Dakar" odc. 5: Orlen Team ponownie na podium. Świetny Przygoński (cały odcinek)

Czy dzięki współpracy z M-Sportem kariera Łukasza Pieniążka rozwinie się?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL