WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: nowy VW Polo GTI

Kajetan Kajetanowicz spełnił swoje marzenie. Pojedzie cały sezon w WRC2

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Wyjaśniła się przyszłość Kajetana Kajetanowicza w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Polak przystąpi do pełnego sezonu WRC2 za kierownicą nowego Volkswagena Polo GTI. Jego pilotem nadal będzie Maciej Szczepaniak.

Ostatnie miesiące były niezwykle wymagające dla Kajetana Kajetanowicza, który ciężko przygotowywał się do nowego sezonu. Również pod względem zaplecza finansowego i budżetu. Działania zakończyły się sukcesem, bo w poniedziałek ustronianin pochwalił się przesiadką do nowego VW Polo GTI. Tym samym zobaczymy go w pełnym sezonie WRC2.

Za przygotowanie rajdówki Kajetanowicza odpowiedzialna będzie firma Baumschlager Rallye & Racing, założona przez wielokrotnego mistrza kraju i uczestnika rund WRC, Raimunda Baumschlagera.

Kimi Raikkonen odżył po odejściu z Ferrari. Czytaj więcej! 

Tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata składa się z czternastu rund. Za nami już rajdy w Monte Carlo i Szwecji. Kajetanowicz planuje występ w siedmiu imprezach WRC2. Zgodnie z regulaminem mistrzostw, do wyników zalicza się sześć najlepszych rajdów.

ZOBACZ WIDEO Kubica o swoim powrocie do F1: Czuje się, jakbym debiutował raz jeszcze

- Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary że się uda, dołożysz ciężką pracę - masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! Tak powiedziałem sobie wiele lat temu, a dzisiejszy dzień jest wspaniałą nagrodą! Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełnia się mój sen - pełny sezon w mistrzostwach świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki - zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie - skomentował Kajetanowicz.

Christian Horner wątpi w formę Ferrari. Czytaj więcej!

Kajetanowicz, który ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Europy, będzie kontynuować starty w WRC2 przy wsparciu Grupy Lotos. Gdański koncern wspiera jednego z czołowych polskich kierowców od wielu lat.

- Rajdy samochodowe są dla Lotosu, producenta paliw i olejów silnikowych, naturalnym kierunkiem sponsoringowym. Cieszymy się, że to Kajetan Kajetanowicz będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym i wymagającym sporcie. To najpopularniejszy polski kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski oraz Europy. Po ubiegłorocznym, debiutanckim sezonie w WRC2 udowodnił, że jest gotowy na więcej - powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes Grupy Lotos.

Czy Kajetan Kajetanowicz powalczy o tytuł w WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL