Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC: Kajetan Kajetanowicz ze spokojnym tempem. Odcinek testowy dla Sebastiena Ogiera

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Za nami próba generalna przed Rajdem Sardynii. Spokojnym tempem poranny odcinek testowy przejechał Kajetan Kajetanowicz, który zapoznaje się z nową rajdówką - Skodą Fabią R5.

Przed Rajdem Sardynii Kajetan Kajetanowicz zdecydował się na przesiadkę do nowego samochodu. Dlatego też odcinek testowy był dla niego bardzo ważny. Polak przejechał go spokojnym tempem i uniknął jakichkolwiek problemów. To dobry prognostyk przed dalszą rywalizacją w WRC2.

Za to w WRC najszybszy okazał się Sebastien Ogier, choć Francuz nie może mówić o bezproblemowym poranku. Ich pierwszy odcinek testowy zakończył się bowiem uszkodzeniem samochodu.

Czytaj także: Ważna zmiana u Kajetanowicza 

Przed kolejną próbą załodze Citroena udało się naprawić rajdówkę i byli najszybsi na trasie z czasem 3:00.0. To rezultat lepszy o 0,9 s od Otta Tanaka z Toyoty.

Trzeci był Thierry Neuville ze stratą 1,7 s do Ogiera. To właśnie wspomniana trójka zajmuje w tej chwili czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej WRC i powinna walczyć o zwycięstwo w Rajdzie Sardynii.

Czytaj także: Kubica podsumował dotychczasowe występy w F1

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Sardynii zaplanowano na czwartkowy wieczór. Oes "Ittiri Arena Show" liczyć będzie dwa kilometry i będzie dla załóg krótkim zapoznaniem z trasą. Rywalizacja rozkręci się w piątek.

Czy Kajetan Kajetanowicz zdobędzie punkty do klasyfikacji WRC w Rajdzie Sardynii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL