Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Samochód Efrena Llareny po wypadku w Rajdzie PolskiYouTube / youtube.com/user/FIAERC / Samochód Efrena Llareny po wypadku w Rajdzie Polski

Rajd Polski 2019. Koszmarny wypadek Efrena Llareny. Z samochodu niewiele zostało

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Fatalnie Rajd Polski zakończył się dla załogi Efren Llarena - Sara Fernandez. Na jednym z odcinków ich Peugeot 208 kilkukrotnie przekoziołkował i ekipa Rally Team Spain nie mogła kontynuować zawodów. Na szczęście Hiszpanie wyszli cało z wypadku.

Do wypadku doszło w niedzielę na 12. odcinku specjalnym Rajdu Polski. Hiszpańska załoga Efren Llarena - Sara Fernandez, występująca w kategorii ERC3 Junior, do odcinka przystępowała z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej ze stratą ok. 20 sekund do lidera. Ostatecznie wyścigu jednak nie ukończyła.

Na nagraniu z wnętrza widać jak samochód kilkukrotnie przekoziołkował. Słychać też krzyki pilotki, która na samym końcu mówi "spokojnie, spokojnie".

Zobacz wideo:

Czytaj teżRajd Polski 2019: Łukjaniuk wygrywa. Habaj nadal liderem mistrzostw Europy

Na szczęście załodze nic się nie stało, choć z samochodu tak naprawdę niewiele pozostało. - Dostałem trochę z prawego rogu, gdy jechałem na piątce i zrobiliśmy kilka obrotów. Musimy na spokojnie to wszystko przeanalizować - mówił po wypadku Hiszpan.

W kategorii ERC 3 Junior przed Rajdem Polski Efren był liderem. Do końca sezonu pozostały mu jeszcze dwa rajdy - w Rzymie i Barum na asfaltowej nawierzchni.

Czytaj teżRajd Polski 2019: pożar w samochodzie Krzysztofa Hołowczyca. "Ważne, że my cali"

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL