Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kajetan KajetanowiczMateriały prasowe / Lotos Rally Team / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC2: Kajetan Kajetanowicz zadowolony z porannej pętli. "Są rzeczy, na których możemy zyskać"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Wiemy co poprawić, są rzeczy, na których możemy zyskać - powiedział Kajetan Kajetanowicz po porannej pętli Rajdu Niemiec. Kierowca Lotos Rally Team po czterech odcinkach specjalnych zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2.

Spokojne i równe tempo - tak można opisać poranną pętlę Rajdu Niemiec w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Załoga Lotos Rally Team ustrzegła się błędów, ale drobne problemy techniczne sprawiły, że sklasyfikowana jest w tej chwili na szóstym miejscu w "generalce".

- Pierwsza pętla Rajdu Niemiec za nami. Szalone tempo, czołówki. Kręcimy dobre czasy i jesteśmy zadowoleni. Mieliśmy trochę problemów technicznych. Cieszę się, że tu jesteśmy. Wiemy co poprawić, są rzeczy, na których możemy zyskać. Dużo pozytywnych informacji z tej pierwszej pętli. Postaramy się je wykorzystać na kolejnych - powiedział Kajetanowicz.

Czytaj także: Tak będzie się prezentować samochód F1 w roku 2021

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy zdradził, że w piątkowy poranek miał m.in. problemy ze wspomaganiem kierownicy w swoim VW Polo GTI R5.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Rzeszowski: Grzegorz Grzyb najlepszy na domowym podwórku. Po raz czwarty w karierze

- Pod koniec odcinka trzeciego, jakieś pięć kilometrów przed metą wyłączyło nam się wspomaganie kierownicy. Takie sytuacje się zdarzają, ale na szczęście byliśmy w stanie to poprawić przed kolejnym odcinkiem. To jest trudny rajd, który wszyscy dobrze znają, cała czołówka WRC-2. Ja nazywam ten rajd bardziej wyścigiem. Cieszę się, że możemy się ścigać z najlepszymi kierowcami - dodał polski kierowca.

Czytaj także: Fernando Alonso zszokowany wydmami i piaskiem

Liderem rajdu w klasyfikacji WRC2 jest Stephane Lefebvre. Francuz ma 39,2 s przewagi nad Kajetanowiczem (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Partnerem artykułu jest Grupa Lotos S.A.

Czy Kajetan Kajetanowicz stanie na podium WRC2 w Rajdzie Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL