Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kajetan KajetanowiczMateriały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC2: sobota również dla Kajetana Kajetanowicza. Polak o krok od zwycięstwa w Rajdzie Turcji

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po sobotnim etapie utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Turcji w WRC2. Załoga Lotos Rally Team jest o krok od odniesienia zwycięstwa w tej imprezie.

Sobota okazała się kolejnym udanym dniem dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Polski duet zakończył na podium wszystkie z rozegranych w tym dniu oesów, z czego w aż trzech był najszybszy. To pozwoliło załodze Lotos Rally Team zachować pierwsze miejsce w WRC2 i utrzymać bezpieczną, trzyminutową przewagę nad kolejnym w stawce rywalem.

Rajd Turcji jest popisem jazdy w wykonaniu Kajetanowicza i Szczepaniaka. Do tej pory Polacy wygrali siedem z trzynastu odcinków specjalnych. Procentuje zatem doświadczenie, jakie Lotos Rally Team zebrał w Turcji przed rokiem, kiedy to debiutował na trasach WRC.

Czytaj także: Formuła 1 chce uniknąć kolejnej farsy

Polska załoga za swoimi plecami zostawia nawet duety korzystające z rajdówek WRC2 Pro, które dysponują znacznie większą mocą. - To był dla nas kolejny udany dzień. Wygraliśmy większość odcinków specjalnych na tym rajdzie, ale tak naprawdę nie to jest celem. W niedzielę trudny, chociaż krótszy dzień. Jesteśmy bliżej, ale wciąż daleko - powiedział trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Polski: Habaj najlepszy w RSMP. Marczyk nadal liderem mistrzostw

- Ciesze się, że w sobotę poszło równie dobrze. Miałem dobry feeling. Cały zespół pracuje bardzo dobrze. Prowadzimy również w kategorii samochodów WRC 2 Pro, ale nie ścigamy się z nimi. Jeżeli będę ścigał się kiedyś w WRC2 Pro, to tam będę starał się wygrać. Na razie moim celem są mistrzostwa świata WRC2. Tutaj liderujemy również, więc to jest dla nas cel na niedzielę - dodał kierowca Lotos Rally Team. 

Finałowa niedziela składa się z czterech odcinków specjalnych. O 8:38 czasu polskiego ruszy pierwszy przejazd próby Marmaris (7,05 km). Po niej zaplanowano OS 15 Gökçe (11,32 km, start o godzinie 9:31), OS 16 Çiçekli (13,20 km, godz. 10:09). O 12:08 rozpocznie się drugi przejazd odcinka Marmaris, rozgrywany jako dodatkowo punktowany powerstage.

Czytaj także: Max Verstappen może odejść z Red Bulla

Partnerem artykułu jest Grupa Lotos S.A.

Wyniki Rajdu Turcji po 13. oesie - WRC2:

PozycjaKierowcaSamochódCzas/strata
1.Kajetan KajetanowiczSkoda Fabia R53:33:04.5
2.Marquito BulaciaSkoda Fabia R5+3:06.7
3.Fabio AndolfiSkoda Fabia R5+9:25.4
4.Henning SolbergSkoda Fabia R5+16:47.2
5.Burak CukurovaSkoda Fabia R5+23:35.1
6.Gaurav GillFord Fiesta R5+27:55.1
7.Paulo NobreSkoda Fabia R5+28:17.1
8.Bora ManyeraSkoda Fabia R5+35:47.3
9.Diogo SalviSkoda Fabia R5+42:28.5
10.PedroFord Fiesta R5+1:19:53.8


Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Turcji w klasie WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL