Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kajetan KajetanowiczMateriały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC2: Kajetan Kajetanowicz drugi. Świetne rozpoczęcie Rajdu Walii w wykonaniu Polaka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz ukończył pierwszy oes Rajdu Walii na drugiej pozycji w klasie WRC2. Szybszy od Polaka był jedynie Petter Solberg, który nie startuje regularnie w rajdach w tym sezonie. Polak pozostawił za sobą głównych kandydatów do tytułu.

Ostatnia wygrana w Turcji sprawiła, że Kajetan Kajetanowicz został liderem klasyfikacji generalnej WRC2 i ma szansę na tytuł mistrza świata. Z tą świadomością kierowca Lotos Rally Team rozpoczął zmagania w Rajdzie Walii, w którym przyszło mu wystartować po raz pierwszy w karierze.

Warunki w Walii są ekstremalnie trudne, a już w czwartek kierowców czekała wieczorna próba, z którą Kajetanowicz poradził sobie wyśmienicie. Polak wykręcił drugi czas. Od najszybszego Pettera Solberga był wolniejszy o jedyne 2,8 s. Norweg nie startuje jednak regularnie w rajdach w tym sezonie i nie stanowi dla Kajetanowicza zagrożenia w kontekście walki o tytuł.

Czytaj także: Formuła 1 doprowadzi do wielu rozwodów

Co ważne, reprezentant Lotos Rally Team pozostawił za swoimi plecami najgroźniejszych rywali. Czwarty był Pierre-Louis Loubet, który po wieczornym oesie traci do Kajetanowicza 3,7 s. Dziesiąty czas wykręcił inny z kandydatów do tytułu w WRC2 - Benito Guerra.

Czytaj także: Campos chce dołączyć do F1

- Rajd Walii zaczął się dla nas bardzo intensywnie, w czwartek spędziliśmy ponad 14 godzin w kombinezonach rajdowych. Przed nami jednak kolejne trzy dni, które będą jeszcze trudniejsze. Ale właśnie to nas cieszy, to takie momenty tworzą sport, który kochamy. To wielka radość być tutaj i rywalizować z tak mocną stawką, w tak trudnym rajdzie - powiedział Kajetanowicz.

- Jestem tu po raz pierwszy i postaram się wykonać swoją pracę najlepiej, jak potrafię. To są mistrzostwa świata, czyli spełnienie naszych marzeń. Myślę, że wielu będzie chciało przejąć fotel lidera w klasyfikacji WRC 2. Naszym celem jest jego utrzymanie, ale wiem, że będzie to bardzo trudne. Wiele może się wydarzyć. Trzeba dobrze zarządzać swoimi siłami, to naprawdę duże wyzwanie. Trzymajcie kciuki, bo to dla nas bardzo ważne! - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Partnerem artykułu jest Grupa Lotos S.A.

Wyniki Rajdu Walii po 1. oesie - WRC2:

PozycjaKierowcaSamochódCzas/strata
1.Petter SolbergVW Polo R52:50.7
2.Kajetan KajetanowiczVW Polo R5+2.8
3.Rhys YatesHyundai i20 R5+5.8
4.Pierre-Louis LoubetSkoda Fabia R5+6.5
5.Adrien FourmauxFord Fiesta R5+6.8
6.Marquito BulaciaSkoda Fabia R5+9.4
7.Fabio AndolfiSkoda Fabia R5+9.7
8.Oliver SolbergVW Polo R5+10.4
9.Guillaume de MeviusCitroen C3 R5+10.5
10.Benito GuerraSkoda Fabia R5+10.7


ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Czy Kajetan Kajetanowicz zostanie mistrzem świata WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL