Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz HabajMateriały prasowe / ERC / Na zdjęciu: Łukasz Habaj

Rajd Węgier: pech Łukasza Habaja. Polak już bez szans na tytuł mistrza Europy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Awaria zawieszenia pozbawiła Łukasza Habaja szans na tytuł mistrza Europy. Polak podczas sobotniego etapu Rajdu Węgier musiał wycofać się z rywalizacji. W grze o mistrzostwo pozostają Chris Ingram i Aleksiej Łukjaniuk.

Łukasz Kuczera z Nyiregyhazy

Rajd Węgier nie ułożył się po myśli Łukasza Habaja. Polak rozpoczynał ostatnią rundę mistrzostw Europy (ERC) z 19-punktową stratą do Chrisa Ingrama i zapowiadał walkę o tytuł. Jednak już na odcinku testowym zanotował wypadek, w którym poważnie uszkodził swoją Skodą Fabię R5.

Mechanicy Habaja w kilka godzin zdążyli odbudować rajdówkę i stanął on do rywalizacji w piątkowym oesie, który otwierał Rajd Węgier. - Najważniejsze, że samochód działa - komentował po wieczornej próbie w centrum miasta.

Czytaj także: Red Bull nadal nie zamknął składu na sezon 2020

Jednak w sobotę pech nie opuszczał 44-latka. Stopniowo piął się w górę i po piątym oesie zajmował szóste miejsce w "generalce". Jednak na kolejnym odcinku w jego samochodzie awarii uległo zawieszenie, co zmusiło go do wycofania się z imprezy.

ZOBACZ WIDEO: Orlen z Robertem Kubicą także poza Williamsem. "Mamy plany. Będziemy dalej w F1"

Tym samym to koniec marzeń Habaja o tytule mistrza Europy, który w tym roku pokazywał się z bardzo dobrej strony i dość niespodziewanie miał szansę na życiowy sukces.

W grze o tytuł nadal pozostają Aleksiej Łukjaniuk oraz Chris Ingram. Rosjanin, aby obronić miano najlepszego kierowcy Europy, musi wygrać i liczyć na słaby występ Brytyjczyka. Dlatego w sobotę niejednokrotnie ryzykował i narzucał szalone tempo.

- Warunki są zdradliwe. Momentami brakuje przyczepności i tylko jakimś cudem utrzymujemy się na trasie. Niedziela będzie prawdziwym testem, bo za nami etap w suchych warunkach, a i tak było bardzo ślisko. Tymczasem ostatni dzień rajdu ma być deszczowy, a to oznacza jeszcze gorsze warunki - powiedział kierowca z Rosji.

Czytaj także: George Russell może dostać szansę w Mercedesie

Łukjaniuk ma w tej chwili 44,4 s przewagi nad Ingramem. Takie rozstrzygnięcie daje tytuł Brytyjczykowi. Rosjanin wyprzedziłby za to Habaja w klasyfikacji mistrzostw Europy.

Czy Aleksiej Łukjaniuk obroni tytuł mistrza Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL