Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ott TanakMateriały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Ott Tanak

WRC: Rajd Monte Carlo. Fatalny wypadek Otta Tanaka. Samochód mistrza świata kilkukrotnie dachował (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Fatalnie dla Otta Tanaka zakończył się czwarty oes Rajdu Monte Carlo. Aktualny mistrz świata WRC wypadł z trasy i kilkukrotnie dachował. Na szczęście kierowcy Hyundaia i jego pilotowi nic się nie stało.

Rajd Monte Carlo to jedna z trudniejszych prób w kalendarzu WRC. Wszystko ze względu na niezwykle wymagającą i krętą trasę, która prowadzi przez tereny księstwa. Do tego wyzwaniem dla kierowców jest pojawiający się na drodze śnieg oraz lód. O trudach tego rajdu w piątkowy poranek dobitnie przekonał się Ott Tanak.

Estończyk, który przed tym sezonem zamienił Toyotę na Hyundaia, wypadł z trasy na czwartym oesie. Prowadzony przez niego model i20 WRC zsunął się z wzniesienia i kilkukrotnie dachował. Chociaż do zdarzenia doszło przy sporej prędkości, załodze Hyundaia na szczęście nic się nie stało.

Czytaj także: Przyrowski to talent na miarę Kubicy

Jeszcze na wcześniejszym oesie Tanak meldował się na mecie z trzecim czasem, a w "generalce" Rajdu Monte Carlo znajdował się na czwartej pozycji. Niewielki, ale niezwykle kosztowny błąd sprawił, że Estończyk nie najlepiej rozpoczął walkę o obronę tytułu mistrza świata.

Liderem Rajdu Monte Carlo po czterech oesach jest Elfyn Evans.

Czytaj także: Hamilton ma nietypową propozycję dla Raikkonena

ZOBACZ WIDEO Czarna lista Rajdu Dakar. Giną nie tylko zawodnicy, ale też osoby postronne

Czy Ott Tanak obroni tytuł mistrza świata WRC w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL